İlimizde yatırıma, üretime ve istihdama katkı sunan firmalara teşekkür ziyaretinde bulunan Vali Çetin Oktay KALDIRIM; “İlimiz yatırım ve istihdam açısından önemli çekim merkezi olma özelliğini sürdürüyor. İlimizin covid-19 öncesi Ocak-2020 ayında 210.493 olan sigortalı çalışan sayısı, Haziran-2022 ayı itibariyle 263.358 kişi olmuştur. Diğer bir ifadeyle, geçen 2,5 yıllık süreçte covid-19’ a rağmen İlimizin çalışan sayısı yaklaşık 53 bin kişilik artış kaydetmiştir” değerlendirmesinde bulundu. 

Ayrıca, vardiya artışı nedeniyle ilave 200 kişilik istihdam sağlayan Türkiye’nin en büyük entegre tavuk eti üreticisi olan Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş. ye teşekkür belgesi takdim ederek çalışanlara da teşekkürlerini iletti.

Üretime ve istihdama katkı sunan firmalara teşekkür ziyaretinde bulunuldu

ŞENPİLİÇ A.Ş’ de 200 kişilik vardiya artışı…

Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan ŞEN PİLİÇ A.Ş’ ye ziyarette bulunan Vali Çetin Oktay KALDIRIM’ ı ŞENPİLİÇ A.Ş. Genel Müdürü ve CEO’ su Aydın BAŞYURT karşıladı. Vali Çetin Oktay KALDIRIM işletmenin üretim süreçleri hakkında bilgi aldı.

Genel Müdür Aydın BAŞYURT; ŞEN PİLİÇ’ in Türkiye’nin lider piliç eti üreticisi durumunda olduğunu, İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin En büyük ilk 100 Sanayi Kuruluşu içinde 71. sırada bulunduğunu, başta Irak olmak üzere Gürcistan, Körfez Ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri, Libya, Tacikistan ve Azerbaycan dâhil 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini belirtti. Ayrıca, ŞENPİLİÇ’ in doğrudan 3.700 ve dolaylı olarak 30.000 kişiye istihdam sağladığını, istihdamda ise ilk 50 büyük şirket arasında yer aldığını hatırlattı.

Genel Müdür Aydın BAŞYURT; “İşletmede açılan dördüncü vardiya ile İŞKUR tarafından temin edilen 200 kişi ilave istihdam olarak işe başlamışlardır. İşe alma sürecinde işçilerin teminine aracılık eden ve Kurumda iş görüşmesi fırsatı sunan İŞKUR’ a bizde teşekkür ederiz.”  İfadesinde bulundu.

Üretime ve istihdama katkı sunan firmalara teşekkür ziyaretinde bulunuldu

Sigortalı sayımız 263.358 bin kişi oldu.

Sakarya Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’ ın fabrika ziyaretlerine, Söğütlü Kaymakamı Cevat GÜN, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay ÖZTEN, Söğütlü OSB Bölge Müdürü İsmet ALTUNIŞIK, , ile İŞKUR İl Müdürü Tekin KAYA da eşlik ettiler. İlimizin işgücü potansiyelini değerlendirerek, istihdama, üretime ve ihracata yönlendirmek suretiyle 200 kişilik ilave istihdam sağlayan Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş. ye teşekkür belgesi takdim etti.

Vali Çetin Oktay KALDIRIM; “SGK kayıtlarına göre de İlimizin sigortalı sayıları her geçen ay artmaktadır. İlimizin covid-19 öncesi Ocak-2020 ayında 210.493 olan sigortalı çalışan sayımız, Haziran-2022 ayı itibariyle 263.358 kişi olmuştur. Diğer bir ifadeyle, covid-19’ a rağmen geçen 2,5 yıllık süreçte çalışan sayımızda yaklaşık 53 bin kişilik artış olmuştur” değerlendirmesinde bulundu.