Büyükşehir Belediyesi'nin 'Sonbahar Doğa Yürüyüşü' programı kapsamında yaklaşık 100 kişilik ekibin katıldığı Kıranyurt Yaylası rotasında görülmeye değer manzaralar ortaya çıktı.

Sakarya’da Sonbaharın tüm tonlarını  Doğa Yürüyüşüleri ile keşfettiler.
Doğayı, yaşamayı ve sporu seven yaklaşık 100 vatandaş, Büyükşehir'in Kıranyurt yürüyüş etkinliğine katıldı. Adapazarı'ndan hep birlikte yola çıkan ekip, yayla sınırlarında yürüyüşe başladı. Ekip, ilk olarak egzersiz hareketleriyle kendilerini günün devamına hazırladı.

Sakarya’da Sonbaharın tüm tonlarını  Doğa Yürüyüşüleri ile keşfettiler.

1150 rakımda 10 kilometre

Spor hareketlerinden sonra yola koyulan ekip, 1150 metre rakımlı Kıranyurt Yaylası Nın her noktasını keşfetti. Doğaseverler yaylanın büyüleyici tabiatında sonbaharın tüm tonlarını deneyimledi. Pazar sabah erken saatlerde başlayan yürüyüş akşam saatlerine kadar sürdü. Grup yaklaşık 10 kilometre yürüyüş yaptı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Sakarya'mızın doğasını, güzelliklerini keşfettiğimiz doğa yürüyüşlerine ara vermiyoruz. Son rotamızda Pamukova'nın harika noktalarını keşfettik. Önümüzde ise Karagöl, Acelle, Melekşeoruç ve Akçay Barajı güzergâhları var. Tüm dostlarımızı bekliyoruz" denildi. 

Doğa yürüyüşü sonbahar programı:

Sonbahar programının devamı:
- 27 Kasım: Karagöl Yaylası / Acelle Yaylası
- 04 Aralık: Melekşe Oruç / Akçay Barajı