Yüce Allah tarafından, on bir ayın sultanı Ramazan ayı içerisinde insanlığa ebedi saadete erişme, kurtuluş vesilesi ve rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan bir Kadir Gecesine daha ulaşmanın sürur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Mukaddes Kitabımızın bu gecede indirilmeye başlanmış olması, Kadir Gecesini diğer tüm zaman dilimlerinden farklı hale getirerek daha kıymetli ve üstün kılmaktadır. Bu müstesna gecede Yüce Kitabımızın manevi derinliği ve eşsiz atmosferini arınma ve bağışlanma fırsatı olarak görmeli, her anını ebedi huzur ve kurtuluşa erme vesilesi olarak değerlendirmeli, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olabilmek, feyz ve bereketinden nasiplenebilmek için gayret sarf etmeliyiz.  

Kur’an-ı Kerim sadece Müslüman Aleminin değil, tüm insanlığın huzur, kurtuluş, barış ve selametine vesile kılınmış, insanoğlunun hem dünya hem de ahiret hayatını aydınlatan kutlu bir ışıktır. Bizler bu eşsiz zaman dilimini Kur’an-ı Kerim’in her iki alemi karanlıktan kurtarıp aydınlığa ulaştıran ışığı doğrultusunda, her yönüyle kazançlı ve bereketli bir amaca dönüştürmeliyiz.

Özellikle bu mukaddes gecede Yüce Rabbimizden en büyük temennimiz; yakın zamanda Ülkemizde meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremler ile akabinde yaşanan sel felaketlerine maruz kalan Aziz Milletimizi, her türlü afet ve sıkıntılardan muhafaza eylemesi ve milletçe büyük bir fedakarlık, yüce gönüllülük ve dayanışma örneği ortaya koyduğumuz, devlet olarak milletimizle omuz omuza tüm kurum, kuruluşları ve kapasitesi ile her türlü imkanı seferber ederek vatandaşlarımızın sıkıntılarını hızlı bir şekilde giderme ve yaralarını el birliğiyle sarma gayretinde olduğumuz böyle acıları bir daha yaşatmamasıdır.

Bu Mübarek Kadir Gecesinde; Öncelikle yakın zamanda ülkemizde yaşanan depremler, yangınlar, sel felaketleri, salgın sürecinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet, Aziz Milletimize ve kederli ailelerine tekrar başsağlığı ve sabırlar temennisinde bulunuyorum.

Bu vesile ile başta Sakaryalı hemşehrilerim olmak üzere; Aziz Milletimizin ve bütün İslam Aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.