CUMHURİYETİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Başkan Babaoğlu yayınladığı mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda 100 yıl boyunca, Türk milleti bağımsızlık, laiklik, demokrasi ve eşitlik gibi temel değerlere sıkı sıkıya bağlı kalmış ve bu değerlerin ışığında ilerlemiştir. Cumhuriyetin 100. yılı, bu değerlerin ve ulusal birliğin kutlandığı, geçmişin büyük başarılarının ve gelecekteki umutların bir araya geldiği anlamlı bir kilometre taşıdır. 

KAHRAMAN TÜRK MİLLETİ

19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesinin, büyük zaferle taçlanması sonucunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te ‘Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızdan bizlere kalan en büyük mirastır. Cumhuriyet; milletimizin birlik içerisinde vermiş olduğu varoluş mücadelesinin, azim, fedakârlık ve büyük bir kahramanlıkla ölümsüzleştirmesidir.

GELECEĞE EMİN ADIMLARLA

Milletimiz; genci, yaşlısı, kadını, erkeği bir bütün olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, zor şartlar ve yokluklar içerisinde, tüm dünyaya Türk milletinin iradesine hiçbir zaman pranga vurulmayacağını ilan etmiştir. Aziz bir neslin büyük mücadeleler neticesinde kurduğu ve bizlere armağan ettiği, binlerce yıllık devlet geleneğimiz ile harmanlanmış olan Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizden aldığımız güçle geleceğe büyük bir ümitle bakıyor, emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

EN BÜYÜK ESERİM

Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere düşen en önemli vazife; her bir karışını ezanlarımız ve bayrağımız ile süslenmiş, üzerinde özgürce yaşayabileceğimiz bir vatan bırakan kahramanlarımızın aziz hatıralarına sahip çıkmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ sözünü kendimize şiar edinerek milletini, hürriyetini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler yetiştirmeye vesile olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi ve ilk Cumhurbaşkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği en büyük eserim dediği Cumhuriyete ve değerlerine sadık kalmaya devam edeceğiz.

NİCE YÜZ YILLARA

Bu önemli ve anlamlı gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milletimizin sonsuza dek bağımsız yaşaması için, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Nice yüz yıllara” dedi.