BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI


Mesajında basının demokratik ve şeffaf toplumların en önemli sac ayaklarından birisi olduğunu belirten Başkan Babaoğlu, kamuoyunun aydınlatılmasında da gazetecilerin önemli bir görev üstlendiğini vurguladı. Doğru ve tarafsız bilgiye kısa sürede ulaşılmasını sağlayan gazetecilik mesleğinin, bu anlamda sorumluluğunun da büyük olduğunu kaydeden Başkan Babaoğlu, mesajında şu ifadeler yer verdi:

“Çağdaş ve katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basınımız; kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızla kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, vatandaşlarımızın haber alma hakkını tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi birçok önemli görevler üstlenmektedir. Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı bu günlerde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan ve aynı zamanda kamuoyunun vicdanını da temsil eden basın mensuplarımız, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Gerek ulusal basın temsilcilerimiz, gerekse yerel basın mensuplarımız Sakarya’mızda ve ilçemizde gelişen haberleri yayın organlarına taşıyarak, milletimizin doğru ve hızlı bilgilenmesi için çaba sarf ediyorlar. Değerli basın mensubu arkadaşlarımızla karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesi içinde her zaman aynı yolda yürüyerek Sakarya’mıza ve Hendek’imize hizmet etme çabası içerisindeyiz. Geride kalan görev sürecimiz içerisinde Sakarya’mızın ve Hendek’imizin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik yürüttüğümüz tüm projelerimizin halkımıza tanıtılması ve duyurulması noktasında değerli basın mensubu arkadaşlarımızın katkısı büyüktür. Olumlu eleştirilerinin yanı sıra eksik gördükleri konular hakkında ki yorumları da bizler için her zaman önemli ve değerli fikirler olarak yer almaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için fedakarca çalışan basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum.  Ayrıca ebediyete irtihal eden basın mensuplarımızı da rahmetle ve minnetle anıyor, tüm basın mensuplarına sağlık dolu yıllar diliyorum” dedi.

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni