Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yeni beceriler kazandırdığı Sosyal Gelişim Merkezi’nde bayram sevinci yaşandı. Kursiyerlerin yeni hobiler edinmelerini sağlayan Engelsiz Hobi Kursun daki engelli öğrenciler bayrama özel şekerlik tasarımı yaptı.

Bayram şekerlikleri

Öğrenciler seramik maddesini kullanarak ortaya çıkardıkları ürünlere bayram için şeker doldurdu. Seramik hamurları el emeğiyle hazırlandı ve üzerine dantel desenler işlendi. İki gün boyunca kurutularak büyük bir özenle hazırlanan şekerlikler bayramın adeta süsü oldu.

Sosyal Gelişim Merkezin de bayram sevinci

SGM’de gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine katılan engelsiz yürekler burada kucaklaştı, sevinçlerini hep birlikte paylaştı. Öğrenciler yaptıkları ürünleri birbirlerine hediye ederek aileleriyle ve eğitmenlerle keyifli bir vakit geçirdi.

Onların yüzündeki tebessüm bitmesin

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Bayramın tadını, sevincini hep birlikte yaşamak için SGM’de harika bir etkinlik düzenledik. Onların yüzündeki tebessümün hiçbir zaman solmaması, hayata sıkı sıkı bağlanmaları için organizasyonlarınıza ara vermiyoruz. Büyükşehir, tüm engelleri onlarla birlikte aşıyor. Engelsiz Hobi Kurslarımız aralıksız devam ediyor” denildi.