Bugün Büyükşehir Belediyesi'nin yangına müdahale görevi sırasında yaşanan olay, tüm Sakarya'yı yasa boğdu. İtfaiye Dairesi'ne bağlı 29 yaşındaki itfaiye eri Yusuf Turgut, şehir merkezindeki bir yangına müdahale görevi sırasında yaşanan elim bir kaza sonucu şehit oldu. 

Sakarya’nın şehit itfaiye eri dualar eşliğinde uğurlandı.Sakarya’nın şehit itfaiye eri dualar eşliğinde uğurlandı.

Törenle uğurlandı

Şehidin naaşı, Türk Bayrağı'na sarılarak Büyükşehir İtfaiye Merkezi'ne getirildi. Başkan Ekrem Yüce, burada düzenlenen törene katılarak acılı aileye baş sağlığı diledi.

Törene Büyükşehir Belediyesi'nin tüm itfaiye personelleri ve belediyenin tüm birimlerinden çalışanların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Turgut'un cenazesi her gün birlikte yangınla mücadele ettiği mesai arkadaşları tarafından, görev yaptığı itfaiye aracına yerleştirildi.

Sakarya’nın şehit itfaiye eri dualar eşliğinde uğurlandı.-2

"Tesellimiz şehitlik mertebesidir"

Yüce, "Acı haberi aldığımızda derinden üzüldük. Başarılı işleri, işine olan aşkıyla tanıdık. Dostlarının ona duyduğu sevgi bambaşkaydı. Acımız çok büyük. En büyük tesellimiz onun şehitlik mertebesine ulaşmış olmasıdır. Rabbim ailesine, bizlere daha büyük acılar yaşatmasın. Kurumum ve şahsım adına şehidimize rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sakarya’nın şehit itfaiye eri dualar eşliğinde uğurlandı.-4

Turgut'un al bayrağa sarılı naaşı, itfaiye araçları ve dev bir Türk Bayrağı eşliğinde itfaiye merkezinden şehidin baba evine konvoy eşliğinde dualarla uğurlandı.