Büyükşehir Belediyesi, 17-18 Haziran tarihlerinde üniversite sınavına girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği sunacak.  SAKUS uygulaması üzerinden ya da web adresinden belediye otobüslerinin hareket saatlerine ulaşılabilecek.

Türkiye’de 3,5 milyonu aşkın gencin ter dökeceği sınavlar için Sakarya’da giriş belgelerini gösteren üniversite adayları ile refakatçilerinin ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanabileceği ifade edilerek, SAKUS uygulaması üzerinden ya da web adresinden belediye otobüslerinin hareket saatlerine ulaşılabileceği dile getirildi.

Ulaşım öğrencilere ücretsiz olacak

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 17-18 Haziran tarihleri arasında sınava girecek öğrencilerin sınav giriş belgeleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle ulaşımdan ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği dile getirilerek, “Yükseköğretim Kurumları Sınavı nın giriş ve çıkış saatlerinde sınav giriş belgesini gösteren öğrencilerimiz ve refakatçileri ile birlikte belediye toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilecek.

Sakarya’da sınava girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanı sunulacak

Sınava ulaşım konusunda aksaklık yaşanmaması için tüm hatlarımız hizmet verecek. Oluşabilecek trafik yoğunluğunun önüne geçmek adına toplu taşıma araçlarının kullanılması konusunda hassasiyet bekliyoruz. Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Hareket saatleri mobil uygulamada

Büyükşehir Belediyesince yapılan açıklamada sınav öncesi ve sonrası ulaşımla ilgili talep ve isteklerin 153 Ulaşım Yönetim Merkezinden yapılabileceği belirtilirken, SAKUS uygulaması ve web adresi üzerinden hareket saatlerine ulaşılabileceği ifade edildi.