Sakarua Büyükşehir Belediyesi'nin şehirdeki tüm yaşlıların elinden tuttuğu YADEM birimi, Geyve Burhaniye'de kaybolduktan 2 gün sonra ormanda bulunan alzheimer hastası 95 yaşındaki Yeksune Akkavuk'ın hayatını, teslim ettiği takip cihazıyla güvene aldı. 

Kaybolduktan 2 gün sonra ormanda bulunmuştu, takip cihazı takıldı-5
Yaşlıların rutin takibini yapan, kimsesi olmayanlara hastanede refakat eden, günlük kişisel bakım işlemlerini gerçekleştiren ve hayatın her alanında onların yanında olan YADEM, son olarak Geyve'de bir yuvayı huzura kavuşturdu.

Ormanda bulunmuştu

95 yaşındaki alzheimer hastası Yeksune Akkavuk, Geyve Burhaniye'de bir süre önce ortadan kaybolmuş ve 2 gün sonra ekipler tarafından ormanlık alanda sağlıklı şekilde bulunmuştu.

Devlet yetkililerinin ilgilendiği yaşlı kadının ziyaretine daha sonra YADEM saha ekipleri gitti. Sürekli olarak ortadan kaybolma durumuna karşı geliştirilen 'takip cihazını' tanıtan ekipler, ailenin ve yaşlı kadının güvenliği için cihazın montajını gerçekleştirdi.

Kaybolduktan 2 gün sonra ormanda bulunmuştu, takip cihazı takıldı-2

YADEM müdahale etti

Vücuduna sabitlenen cihaz sayesinde YADEM ekiplerinin anlık konum bilgisi aldığı ve durumuyla ilgil bilgi sahibi olduğu yaşlı kadın, eğer bir daha kaybolursa ekipler tarafından anında müdahale edilebilecek. Yaşlı kadının yakınları, Büyükşehir Belediyesi'ne ve özellikle YADEM ekiplerine teşekkür ederek hizmetlerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Kaybolduktan 2 gün sonra ormanda bulunmuştu, takip cihazı takıldı-3

YADEM'den yapılan açıklamada, "Bir el, bir nefes ve bir sese muhtaç olan yaşlılarımız bugüne kadar en zor anlarda yanlarında hep YADEM'i buldu. Bundan sonra da şehrin dört bir köşesinde bizlere ihtiyaç duyan tüm yaşlılarımıza ulaşmak içn gündüz-gece demeden çalışacağız. Geyve'de takip cihazıyla güvenli duruma kavuşturduğumuz Yeksune Teyzemiz gibi nicelerinin huzura kavuşması en büyük temennimiz" denildi.