SUBÜ personelleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Bursa gezisiyle şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma ve birlikte vakit geçirme fırsatı buldular.

Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı buldular-2Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı buldular-3

Gezi kapsamında tarihi dokusuyla ön plana çıkan Cumalıkızık Köyü, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Tophane Parkı, Ulu Cami, Kozahan ve Bursa Hayvanat Bahçesi ziyaret edildi. 

Bursa’nın tarihi, doğası ve kültürel yapısına ilişkin rehberlerden bilgi alan ziyaretçiler, Cumalıkızık Köyü’nde Osmanlı Devleti döneminden kalma tarihi evleri ve Cin Aralığı Sokağı Nı gezdiler. 

Tophane Parkında bulunan Osman Gazi Türbesi ve Orhangazi Türbesi de ziyaret edilen yerler arasında yer aldı. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Çalışanlarımızın çeşitli etkinliklerle bir araya gelmesi, kaynaşması ve tanış olması kurumsal aidiyeti ve motivasyonu olumlu yönde etkiliyor. Gezilerimiz, doğa yürüyüşlerimiz ve etkinliklerimiz devam edecek” denildi.