İlçemiz Hendek’te Kültür Sanat Etkinlikleri Kapsamında Belediye tarafından düzenlenecek olan etkinlik ile ilgili olarak şu duyuruda bulundu. 

“HENDEK BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ TİYATRO ETKİNLİĞİ
Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Hendek Belediyesi organizasyonunda ‘VATAN İÇİN ŞEHADETE ŞERİFE BACI’ adlı tiyatro gösterimi 6 Mayıs Cumartesi günü Ticaret Merkezi Konferans Salonunda düzenleneceği duyuruldu. Ücretsiz etkinliğe tüm Hendek halkı davet edildi.

TİCARET MERKEZİ KONFERANS SALONU
6 Mayıs Cumartesi günü Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Hendek Belediyesi organizasyonunda ‘VATAN İÇİN ŞEHADETE ŞERİFE BACI’ adlı tiyatro etkinliği Hendek halkıyla buluşmaya hazırlanıyor. Hendek Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada “ 6 Mayıs Cumartesi günü 14.00 ve 19.00 saatlerinde 2 seans olmak üzere ücretsiz tiyatro gösterimi yapılacaktır. Ücretsiz etkinliğe tüm sanatsever halkımız davetlidir” denildi.

Hendek’te tiyatro gösterimi gerçekleşecek-2

KONUSU
Orhan Çağların yazıp yönettiği ‘VATAN İÇİN ŞEHADETE ŞERİFE BACI’ adlı tiyatro gösterisinin konusu “Nene Hatun'dan Erzurumlu Fatma Seher'e, Şahin Bey'den Köprülülü Hamdi'ye, Albay Nazım'dan, Karayılan'a, Şahin Bey'den Sütçü İmam'a ve Söğütlü Hacer Ana'ya, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde varlıklarını “Bağımsız Türkiye” hayaline adamış, yüreklerinde vatan sevdası, iman kuvveti dolu insanların kahramanlık ve fedakârlıklarla dolu hayatların birisidir İnebolulu Şerife bacı. “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” bilinciyle ölümü düğün bayram sayan, yokluklar içinde var olma savaşı veren bir Milletin hikayesini anlatıyor.”
Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler