Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğümüz  toplumumuzu bilgilendirmek , akılcı ilaç kullanımına toplumu teşvik etmek, sağlık okuryazarlığını arttırmak amacıyla 28 Aralık 2022 tarihinde "Hasta Güvenliğinde Akılcı İlaç Kullanımı" başlıklı bir  panel düzenledi.
 
İlk olarak programın açılış konuşmasını yapan Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Tekin Ulaş Karatepe  “Hastalık durumunda  dikkat etmemiz gereken birincil konu akılcı ilaç kullanımıdır. Ülkemizde yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı noktasında toplumu bilgilendirme çalışmalarımız  kurumsal olarak devam edecektir” diyerek toplumu bu konuda duyarlı olmaya  davet etti.

Hendek’te İlaç Kullanımı ile ilgili panel düzenledi.

Panelde ikinci olarak söz alan Hendek Sigara Bırakma Polikliniği Sorumlu Hekimi Dr. Büşra Demir  “İlaçların Tedaviye Desteği ve Toksik Etkileri” konulu bir  sunum gerçekleştirdi.
 
“Hasta Güvenliğinde Akılcı İlaç Kullanımı” Panelinde üçüncü konuşmacı olarak sunum gerçekleştiren 3 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Uz. Dr. Özkan Dikmen “Aile Hekimliğinde İlaç Yönetimi” başlığı altında katılımcılara bilinçli ilaç kullanımı noktasında bir dizi önerilerde bulundu. Dikmen , akılcı ilaç kullanımındaki doğruları sıralarken  doğru hastanın, doğru dozda, doğru uygulama yolu ile ve doğru zamanda uygulanması ilkelerinin doğru etkinin sağlanmasında ve tedaviye katkısı boyutuna açıklık getirdi.
Panelin son konuşmacısı Ecz. Zehra Kınalı İlaçların kullanma ve saklanma koşullarını anlattı. Panelde ayrıca değerli akademisyenlerin hazırladıkları video sunumlar ile program desteklendi.
 
Panelin moderatörlüğünü yürüten  Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz. Hemş. Deniz De Asis programın  son bölümde katılımcılar ile  soru ve değerlendirmeleri içeren forum gerçekleştirdi.

Hendek’te İlaç Kullanımı ile ilgili panel düzenledi. 
Toplumun sağlığında ilaçların doğru ve etkili kullanımı ülke ekonomisine katkısı boyutuyla da önem arz ettiği vurgulanan Sağlık biliminin toplumla buluşması koruyucu ve  tedavi edici sağlık çalışmalarına  fayda sağlayacağı hususlarıyla ilgili bilgilerin sunulduğu panel düzenlendi.