İlçemiz Hendek’te Şu anda hali hazırda 1 adet hasta nakil aracının hizmetler sürdürdüğü düşünüldüğünde,  talepler ve artan nüfus ve gelen talepler sonucunda Belediye’ye 2 adet daha hibe yöntemiyle tahsis edilmesi düşünülen hasta nakil aracının talebi karara bağlanmak üzere 10’uncu maddesiyle görüşülecek

Mecliste görüşülecek Madde De ; “2 adet hasta nakil aracının Sağlık Bakanlığı’ndan hibe olarak talep edilmesi konusunun görüşülmesi.”

Kararın Maddenin kara bağlanmasının ardından talebin ne zaman ve ne şekilde gerçekleştiği belirsizliğini koruyor. 

Diğer Bir Husus 9 May 2019 Per 14:21 tarihli yapılan bilgilendirme de ise “ÇİÇEKLERLE ENGELLER KALKACAK” başlıklı yapılan duyuruda, Belediye Makamına gelen çiçeklerden de bir adet hasta nakil aracının alınacağı şöyle duyurulmuştu.

Hendek’e İki Adet Hasta Nakil Aracı talep edilecek…

“ÇİÇEKLERLE ENGELLER KALKACAK
 
31 Mart Yerel Seçimlerinde Hendek Belediye Başkanı seçilen Turgut Babaoğlu, tebrik için gelen çiçekleri ihaleye çıkarıyor. İhaleden elde edilecek gelirle engelli nakil aracı alacaklarını söyleyen Başkan Turgut Babaoğlu, ihaleye destek olmak isteyen herkesi 10 Mayıs Cuma Günü saat 14.00’te Hendek Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşecek açık artırmaya davet etti. 

Başkan Turgut Babaoğlu çiçek gönderen, telefonla arayan ve bizzat gelerek hayırlı olsun dileğinde bulunan hemşerilerine teşekkür ederek, “Mahalli İdareler Seçimi ile birlikte göreve başladığımız andan itibaren tebrik amaçlı hediye gelen çiçek ve bitkiler sayesinde belediyemizin koridorları botanik bir bahçeye döndü. Bu konuda bir kez daha herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu görsel şölenin öylece yitip gitmesine gönlümüz el vermedi, başka yerlerde yaşayabilsinler, daha büyük bir amaca hizmet etsinler diye kendilerini satışa çıkıyoruz.İlçemizdeki engelli ve hasta vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak, hayata katılmalarına öncü olmak amacıyla Engelli ve Hasta Nakil Aracı edinmemize destek olmak, temsili satış gelirleri ile taşın altına elinizi koymak isterseniz Atatürk Parkı içerisindeki Nikah Salonumuza 10 Mayıs 2019 saat 14:00'da sizleri de bekleriz.”dedi.”

Yapılan Duyuru Sonrasında 10 May 2019 Cum 16:39 tarihinde yapılan bilgilendirme de ise “Hayır İçin Yarıştılar” başlıklı yapılan duyuruda, Belediye Tarafından yapılan açık artırma ile ilgili olarak şöyle duyurulmuştu.

Hendek’e İki Adet Hasta Nakil Aracı talep edilecek…

“Hayır İçin Yarıştılar
 
Çiçekler ile engeller kalkacak
 
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, kendisine hediye olarak gelen çiçekleri, açık arttırma ile satışa çıkardı. İlk açık artırmaya giren Japon Şemsiyesi ve Yuka çiçeğini, Gül Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kaplan ve Tutkunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vural Tutkun 15’er bin TL ile satın aldı.
 
Atatürk Parkı Nikah Salonu’nda düzenlenen arttırmaya işadamları, esnaflar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun 31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanlığı seçilmesinden bu yana gelen 'hayırlı olsun' çiçeklerinin tamamı satıldı.
Çiçeklerden elde edilen gelirler ilçemizdeki engelli ve hasta vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak, hayata katılmalarına öncü olmak amacıyla Engelli ve Hasta Nakil Aracı alınarak değerlendirilecek.

İnşallah iyi niyetle yapılan her hayır yerine ulaşır

Başkan Babaoğlu, açık artırmaya katılarak destek olan herkese teşekkür ederek “ Göreve başladığımız günden bu güne kadar bir çok hayırlı olsun çiçekleri geldi. Gönderen herkese teşekkür ediyorum. Daha önceki başkanlarımız da böyle bir uygulama yaparak gelen çiçekleri güzel bir şekilde değerlendirmiş ve başarılı olmuşlar. Başarılı olan her şeyin daha da geliştirilerek tekrar edilmesinde sakınca yoktur. İlçemizde hasta ve yaşlılarımız çok fazla, bu insanların bakımları devletimiz tarafından bir şekilde yapılıyor. Bir kısmı da belediyemiz tarafından yapılıyor. Nakil ile ilgili çok sıkıntı yaşıyoruz. Hasta nakil aracımız ile bir çok vatandaşımızın işi görülüyor. Mevcut araçlarımız yetersiz olduğu için bir hasta nakil aracı daha alacağız. Programımıza katılamayıp destek olan çok arkadaşımız var, kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah iyi niyetle yapılan her hayır yerine ulaşır. Çiçek satışı sonrası elde edilen gelir de amacının dışında kullanılmayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun “ diyerek, açık artırmayı başlattı. Açık artırmada ilk olarak Gülkoop Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kaplan ve Tutkunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vural Tutkun çiçek alarak açılışı yaptı.“