SUBÜ Ferizli MYO Moda Tasarımı ile Tekstil Teknolojisi Programı öğretim elemanlarının uygulamasıyla depremzedeler için kışlık kıyafet üretimi gerçekleştiriliyor.

Depremzedeler için kışlık kıyafet üretiyorlar

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Ferizli Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı ile Tekstil Teknolojisi Programı öğretim elemanları tarafından hayata geçirilen uygulamayla, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden etkilenen depremzedelere yönelik kışlık kıyafet üretimi gerçekleştiriliyor. 

Depremzedeler için kışlık kıyafet üretiyorlar

Ferizli Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve kursiyerlerinin katkı verdiği üretim sürecinde MK Moda Atelier ile Serdivan Halk Eğitim Merkezi kumaş desteği sağlarken; 5-13 yaş arası çocuklar için takım, 38-40 beden kadın takımı, 40-42 beden kadın sweatshirt, L-XL beden erkek mont ile L-XL beden erkek yelek üretiliyor.

Depremzedeler için kışlık kıyafet üretiyorlar

Ferizli MYO’yu ziyaret ederek devam eden çalışmaları yerinde inceleyen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, depremzedeler için üniversite birimlerinin özveriyle çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek iyilikte birleşen tüm gönüllüleri tebrik etti.

Editör: Hendek Haber