Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi tarafından ilçe genelinde başlatılan asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar kapsamında Lütfiyeköşk, Kazımiye ve Rasimpaşa mahallelerini birbirine bağlayan bağlantı yolunun sıcak asfalt serim işlemi gerçekleştiriliyor. 

Büyükşehir'in Hendek'e döktüğü asfaltı incelediler…

18 MAHALLEYİ KAPSIYOR

Hendek genelinde asfaltlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Lütfiyeköşk, Kazımiye, Rasimpaşa mahallelerini birbirine bağlayan ve Hacıkışla, Soğuksu, Yeşilyurt gibi toplamda 18 mahalleyi kapsayan bağlantı yolunun asfaltlama işlemlerine başlandı. Çalışmalar kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi ekipleri ilk olarak yol kenarlarındaki dikenli, yabani ot gibi olumsuzluklara müdahale ederek yol genişletme çalışması gerçekleştirdi. Yol genişletme ve temizlik çalışmalarının ardından sıcak asfalt serim işlemlerine geçildi. Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesinin ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar mahalle sakinleri ve muhtarlar tarafından büyük beğeni topladı.

Büyükşehir'in Hendek'e döktüğü asfaltı incelediler…

MUHTARLAR VE MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Asfaltlama çalışmaları yüzleri güldürmeye yetti. Bağlantı yolunda Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ile birlikte incelemelerde bulunan mahalle muhtarları, uzun süredir beklenen ve birçok mahallenin ulaşım için kullanmış olduğu yolun asfaltlama çalışması için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Na ve ekiplerine teşekkür ettiler. Mahalle sakinleri ise bakımsız ve çukur içinde dolu olan yolun özellikle kış aylarında çok fazla problemi beraberinde getirdiğini dile getirerek yapılan çalışmalarından memnun olduklarını ifade ettiler.

Asfaltlama çalışmalarının program dahilinde mahalle mahalle devam edeceği açıklandı.


Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Bülteni