"Protokol ile Hendek'te yaşayan, maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlara baro tarafından sunulan adli yardım hizmetinin maddi kaynağı artırıldı. Bu kaynak artırımıyla daha çok vatandaşa ücretsiz avukat ataması yapılabilecek.

Yıldız; Hedefimiz, projemizi şehrimizdeki tüm belediyeler ile hayata geçirmek 

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, “Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projemizin amacı, avukatlık hizmetinden yararlanmak isteyen ama ekonomik gücü olmayan vatandaşlarımıza, başvurularını ya da davalarını açabilmeleri için ücretsiz hukuki yardım sunan adli yardım büromuzun çalışmalarını daha etkin ve yaygın hale getirmektir. Bu sayede adli yardım büromuzdan daha fazla vatandaşlarımıza ücretsiz avukat ataması yapılacak. Yani daha fazla vatandaşımıza ücretsiz hukuki yardım sağlayabileceğiz. Çok mutluyuz. Duyarlılığıyla projemizi imzalayarak vatandaşlarımızın hakkını gözeten Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz, projemizi şehrimizdeki tüm belediyeler ile hayata geçirmek. Hayırlı olsun” diye konuştu.

‘Baro ve Belediye İşbirliği ile Adli Yardım Projesi’ Hendek’te imzalandı

Babaoğlu; Hedef Engelleri Ortadan Kaldırmak

İmzalanan protokol sonrası Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız’a teşekkür eden Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Baro ve Belediye İşbirliği ile Adli Yardım Projesinde vatandaşlarımıza destek olarak hukuk ve adaletle ilgili erişim imkânlarına sahip olmalarına vesile olabilmektir. Maddi açıdan güçsüz, adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlarımızın önündeki engelleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bir projedir. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. "

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler 
 

Editör: Hendek Haber