Büyükşehir Belediyesi, sanatın her dalında sembol haline gelmiş organizasyonlar düzenliyor. Sakarya’da sanatsal faaliyetlerin artırılması için çalışan Büyükşehir, Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’nın 21’ncisini gerçekleştirecek. 

Program bu yıl da önemli isimlerin katılımıyla dolu dolu geçecek. Şiirin ruhu, sanatın heyecanı şehir genelinde düzenlenecek etkinliklerde hayat bulacak. Organizasyon, 20 Ekim’de Adapazarı şehir merkezinde AKM’deki şiir sunumlarıyla başlayacak.

Sakarya’da Şiirin ruhu bu etkinliklerle yeniden canlanacak

Sakin şehir Taraklı
21 Ekim’de şairler farklı liselerde ve Sakarya Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşacak. Aynı günün akşamında ise şehrin ‘sessiz şehri’ Taraklı’da şiirler okunacak, şairler konuşacak.

22 Ekim Cumartesi günü ise 21 yıldır Sapanca Sahili’nde düzenlenen ‘Şiir Akşamları’ gecesiyle harika bir final yapılacak. Kurulacak etkinlik alanında şiir dinletileri ve final sunumları gerçekleştirilecek. Uluslararası etkinlik, bu programla son bulacak.

İşte program:

20 Ekim Perşembe / 19.00
Şiir sunumları – Şairler:
Ali Ural, Adnan Özer, Ali Ayçil, Aziz Nazmi Şakir, Celal Fedai, Çiğdem Sezer, Ercan Yılmaz, Haşim Hemdem, İnqilab İsaq, Kadir Korkut, Kenan Göçer, Meryem Kılıç, Mustafa Muharrem, Nilüfer Altunkaya, Yılmaz Daşcıoğlu, Zeynep Arkan

21 Ekim Cuma 10.00 / Şairler Liselerde
Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi
Ercan Yılmaz, Nilüfer Altunkaya, Ali Ayçil, Haşim Hemdem

Ozanlar Anadolu Lisesi
Mustafa Muharrem, Ali Ural, Kadir Kokrut, Meryem Kılıç

Mithatpaşa Anadolu Lisesi
Celal Fedai, Kenan Göçer, Zeynep Arkan, İnqilab İsaq

TED Sakarya Koleji
Çiğdem Sezer, Adnan Özer, Yılamz Daşcıoğlu, Aziz Nazmi Şakir

Sakarya’da Şiirin ruhu bu etkinliklerle yeniden canlanacak

22 Ekim Cumartesi / 18.00 Sapanca
Dinleti
Final Şiir Sunumları