“Kurulduğu günden bu yana gücünü asil milletimiz, engin medeniyet birikimimiz ve kadim yönetim sistemimizden alan ve devletimizin en önemli mihenk taşlarından birisi olan, yurdun dört bir yanında huzur ve güvenin tesis edilmesi için fedakarca çalışan, takdire şayan bu hizmet anlayışı sayesinde de toplumun her kesiminin güvenini ve takdirini kazanan Türk Polis Teşkilatımızın 178’inci kuruluş yıl dönümünde, millet olarak kahraman polislerimizin haklı gurur ve heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz.

Ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenin teminatı olan, devletimizin bekası, kamu düzeninin tesisi ve her türlü tehdide karşı halkımızın can ve mal güvenliğinin temini için gece gündüz demeden ve mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışan Emniyet Teşkilatımız, bugüne kadar üstlenmiş olduğu görev ve sorumlulukları ifa ederken vatan sevgisiyle mümeyyiz, duyarlı ve vatandaşı merkeze alan hizmet anlayışıyla toplumun her türlü beklenti, ihtiyaç ve taleplerini de dikkate alarak hizmet vermek için büyük gayret göstermiş ve bundan sonra da bu görev bilinciyle görevini sürdürme azim ve kararlılığındadır.

Uhdesine almış olduğu her türlü görevi hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan her türlü koşulda yerine getirmenin haklı gururunu yaşayan Emniyet Teşkilatımızın, halkımızla da el ele vererek Sakarya’mızın bir huzur şehri olmasında ve güvenlik açısından da önemli başarılar kazanılmasında büyük katkısı olmuştur. Bugüne kadar üzerine düşen görevleri ziyadesiyle yerine getirme sorumluluğuyla hareket eden Türk Polisinin, bundan sonra da yine aynı azim, kararlılık ve yüksek vazife şuuru ile çalışmalarına devam edeceklerine yürekten inanıyorum.

Büyük bir başarıyla yerine getirdiği bu görevlerin yanı sıra; Emniyet Mensuplarımız, her türlü afette ve toplumsal olayda da bilgisi, tecrübesi ve güçlü kurumsal yapısı ile etkin hizmetler yürütmüştür. Özellikle yakın zamanda Ülkemizde meydana gelen, çok sayıda İlimizi etkileyen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem ve geçtiğimiz yıllarda meydana gelen sel ve yangın felaketlerinin yaşandığı bölgelerde de çok önemli rol üstlenerek ve vatandaşımızın dertlerine çare olan hizmetler üreterek halkımızın güvenini ve takdirini bir kez daha kazanmasını bilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin her köşesinde ve özellikle Sakarya’mızda huzur ve güven ortamının sağlanmasında büyük katkısı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 178. Kuruluş Yıl Dönümünü en içten duygularımla kutluyor, en kıymetli değerlerimiz olan vatan, millet ve bayrağımız uğruna fedai can ederek şehitlik mertebesine erişmiş tüm Emniyet Mensuplarımıza Yüce Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize ve emeklilerimize esenlikler diliyorum. Teşkilatımızın güzide mensuplarına aile bireyleri ile birlikte; sağlık, huzur ve mutluluklar temenni ediyorum.”