‘BÜLBÜL: HENDEK’İN GELECEĞİ EMİN ELLERDE 

MHP Hendek İlçe Teşkilatı tarafından MHP Grup Başkanvekili M.Levent Bülbül, İl Başkanı A.Ziya Akar, KAÇEP, Ülkü Ocakları, Yöneticiler ve Meclis üyelerinin katılımıyla belediye hizmetlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  Başkan Babaoğlu’ndan sunumu dinleyen Bülbül, “Hendek’imizin ve belediyemizin geleceği emin ellerde” diyerek övgü dolu sözler sarf etti ve ardından Cumhur İttifakı için başarısı için mücadele talimatını yineledi.

YÖNETİCİLER-MECLİS ÜYELERİ 

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah / Toplantı Salonunda parti ana kademelerine yönelik sunum eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu. Babaoğlu görev süresi içinde yaptığı tüm çalışmaları anlattığı toplantıya MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, MHP Sakarya İl Başkanı Av.Ahmet Ziya Akar, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Sıtkı  Yaz ve yönetimi, KAÇEP Komisyon Başkan Zübeyde Gürbüz ve komisyon üyeleri ile MHP’li meclis üyeleri katıldı. Sunum öncesinde MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı kısa bir açıklama yaptı.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 

Namlı, “Parti içinde yöneticilerimizin katılımlarıyla hizmetlere yönelik bir değerlendirme toplantısı düzenledik. Bu toplantılar mahalle bazlı partimizin tüm kademelerine yönelik devam edecek. Çalışmalarımızı birlikte yapıyor, Hendek halkına en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Tabi burada ne yaptık, ne yapmadık bunları görmemiz, eksiklikleri sorunları konuşmamız lazım. Başkanımız zaten halkı bilgilendiriyor. Parti içinde tüm gönüldaşlarımızı bilgilendireceğiz.  Yapılan bu çalışmaları, eserleri küçümseyenlere, yok sayanlara Ülkücü Hareketin belediyesinde üretken belediyeciliğin izi gölgelemeye kalkanlara fırsat vermeyeceğiz” dedi. Namlı’nın konuşmasının ardından Başkan Babaoğlu çalışmaları anlattı. 

BABAOĞLU TEK TEK HİZMETLERİ ANLATTI 

Toplantıya katılan herkese teşekkür eden Başkan Babaoğlu, “ Hendek Ehline emanet diyerek başladığımız hizmet seferberliğinde tüm zorluklara sorunlara ve sıkıntılara rağmen durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Bahane değil iş üretiyoruz, eserleri hayata geçiriyor, nerede sorun varsa çözüyoruz. Yanımızda Hendek var” diyerek, “Meclisimizde 416 gündem maddesini karara bağladık. 46 ayrı ihale duyurusu yaparak gizli kapaklı iş yapılmasını kaldırdık. Belediyemize gelen 12 bin 50 talebin %82’sini çözüme kavuşturduk. Modern bir yemek tesisi kurduk, şantiyemizde 157 bin 500 ton taş altı mıcır,tüvenan malzeme, 512 bin m2 kilitli parke, 191 bin adet bordür, 19 bin 600 adet büz, 2 bin 311 kent mobilyası ürettik. 1’i mini 2 ekskavatör ve 2 kamyonuna bir çöp kamyonu daha ekledik. Dal budama makinasıyla işlerimizi hızlandırdık. Meclis interaktif oylama, gündem ve karar duyuruları, encümen ve ihale duyuruları, meclis canlı yayını, e-devlet, e-imar, e-belediye uygulamalarına geçtik. Personelin vatandaşa daha iyi hizmet verebilmesi ve veri oluşturulması adına süreç yönetim sistemleri geliştirdik. Otopark geçiş sistemini yaptık, kurumsal sitemizi yeniledik. Yazılım, bakım onarım gibi bu işleri artık belediyemiz kendi bünyesinde nitelikli iş gücümüzle sağlıyoruz. 

Mhp Hendek’te Parti Ana Yönetimine çalışmalar ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

NELER YAPTIK?
360 bin metrekare kilitli parke, 34,5 km yaya yolu, 25 bin m2 beton yol yaptık. 960 kilometre uzunluğunda stabilize yol bakım ve malzeme serimi, 36 km sıcak asfalt serimi, 34 km asfalt yama, 37 km yeni yol açımı gerçekleştirdik. Yenimahalle’de dev alt yapı başlattık bitirdik. 13,5 km hat inşa edip, 480 adet ızgara koyduk. Hendek genelinde nerede su basan yer varsa 34,5 km yeni hat ördük, 121 km hatta tamirat yaptık. 3 ayrı sel felaketinde 26 ayrı mahallede hasar gören 39 ayrı noktada selin izlerini sildik. 18 mahalleyi kapsayan fay hattı çalışmasını tamamladık. Kemaliye’de iskan sorununu bitirdik. Mezbahanemizi açtık, hayvan pazarımızı iyileştirdik. Hasta nakil aracımızı yeniledik. Eğitim alanında öğrencilerin ve öğretmenlerimizin yanında olduk özde destekler verdik, eğitim kampanyaları başlattık. Hayvan barınağımızda şartları iyileştirdik, daha iyisini yapmak için düğmeye bastık. Dini ve milli bayramlar ile özel günlerde düzenlediğimiz etkinliklerle fark yarattık. Sporun merkezi olduk. 9 bin 565 vatandaşımızı işe yönlendirdik. Konferans ve panellerin yanı sıra 7 bin adet fidan diktik, toplamda 35 bin ton patates dağıttık. Günlük 500 kişiye sıcak aş verirken, 5213 gıda yardımı yaptık. Çölyak hastalarına gıda desteği verirken, afet bölgelerine duyarsız kalmadık. 1900 vatandaşımıza hasta nakil hizmeti verdik. İşçi kardeşlerimizle büyük bir aile olduk. Karatoprak da tarihi çeşmeyi yapıp, konağı restore ettik. Çağlayan, Zeki Cömert, Alparslan Türkeş ve Köprübaşı parkı yaptık hizmete aldık. Rasimpaşa’da hem park hem de 4.sağlık istasyonuna başladık. Köprübaşına 112 acil inşa ettik, geçici sağlık merkezi yaptık. 7 muhtarlık binası yeniledik, Akova’da başladık. Yeşilyurt iş merkezini, Ulaşım Eylem Planı 1 ve 2.etaplarını tamamladık, Çamlıca’'ya doğalgaz getirdik. Her bebek bir fidan projesini ve sıfır atık çalışmalarını başlattık. Kalayık ve Balık İhsaniyede yeni köprü inşa ediyoruz. Kırsal yerleşim alan çalışmaları, Çamlıca-Kurtköy Revizyon Planı, Kargalıhanbaba Uzuncaorman kırsal planı devam ediyor. 18 uygulamasındaki mağduriyetler bitti. 

Mhp Hendek’te Parti Ana Yönetimine çalışmalar ile ilgili sunum gerçekleştirildi. YAPILAN VE YAPILACAK OLANLAR  

Beylice lojistik ve depolama tesis alanı çalışması, Kalayık tesisi, Köprübaşı Kuran Kursu, Devlet Bahçeli Fen Lisesinin temelini attık çalışmalar hızla sürüyor. Bilimsel Araştırma ve Nitelikli İstihdam Merkezi projemizde sürüyor. Şehrin en büyük halk kütüphanesini inşa ediyoruz. Soğuksu Kültür evi, bisiklet yolları, Şeyh İzzettin İsmail Efendi Türbe Restorasyonu ile Süleyman Seba spor kompleksine başlayacağız” dedi. Başkan Babaoğlu ardından bütçe sunumu yaparken, her konuda detaylı bilgileri sürekli kamuoyu ile paylaştıklarını söyledi. 

BÜLBÜL’DEN ÖVGÜ DOLU SÖZLER 

Sunumun tamamlanmasının ardından kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, ülkücü kadroların her zaman yüz akı olduğunu ifade ederek, “Hendek’i görüyor, yatırımları ve gelişmeleri hep birlikte en iyi şekilde hayata geçiriyoruz. Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyoruz” diyerek sözü MHP Grup Başkanvekili Bülbül’e bıraktı. Bülbül, “Burada bir kez daha birbirinden güzel projeleri çalışmaları dinleme anlama fırsatı bulduk. Kıymetli buluyorum. Bu dönem belediyeciliğin zor olduğu bir dönem.  Liyakat sahibi, vatandaş ve kamu menfaati gözetildiğinde neler yapıldığını görüyoruz çok şükür. Görüldüğü gibi bizlerde her zaman Hendek’in ve başkanımızın yanındayız. Bir şeyleri kolaylaştırmak için mücadele ediyor. Görünürde rahat gözüken şeyler perdenin arkasında daha zorlu.  Yatırımlarınızı ortaya koyuyorsunuz ve bu yatırımları yaparken belediyenin geleceğini koruyarak yapıyorsunuz. Sizin yaptığınız projeler belli o eserleri anlatalım Allah’ın izniyle önünüze hiçbir şey geçemez.2023 seçimlere çok az bir zaman kaldı. O süreç içerisinde Türkiye açısından çok önemli. Türkiye’nin 100. Yılı dediğimiz bir zaman. Cumhur ittifakının tekrar başarı kazanması ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Allah yolumuzu açık etsin. Tüm arkadaşlarımıza ve başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.’

Haber  : Mhp Hendek İlçe Başkanlığı Basın Bülteni