ŞEHİT ALİ GAFFAR OKKAN İLLER ARASI KARATE TURNUVASI HENDEK’TE YAPILDI

Gaffar Okkan’ı anma etkinlikleri kapsamında 14 il 49 spor kulübünden 682 sporcunun katıldığı Şehit Ali Gaffar Okkan İller arası Karate Turnuvası Hendek Yeni Spor salonunda yapıldı.

Hendekli Şehit Ali Gaffar Okkan İller Arası Karate Turnuvası Tamamlandı

YOĞUN KATILIM

Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda yapılan karate turnuvasında Adana, Ankara, Bursa, Bolu, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Nevşehir, Sakarya Kütahya ve Tekirdağ olmak üzere toplam 14 ilden 682 sporcu kıran kırana mücadele etti. Turnuvaya Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, sporcu aileleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Hendekli Şehit Ali Gaffar Okkan İller Arası Karate Turnuvası Tamamlandı

BABAOĞLU: SPORUN VE SPORCUNUN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZ

14 ilden 682 sporcu kıran kırana mücadele ettiği Gaffar Okkan Karate Turnuvasında konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “ Öncelikle, sporun birleştirici gücüne tanık olmaktan dolayı memnuniyetimi ifade etmek isterim. Gaffar Okkan'ın adını taşıyan bu turnuva, sadece bir spor etkinliği değil, aynı zamanda birlik ve beraberliğimizin, dayanışmamızın en güzel örneklerinden biridir. 682 sporcu, bu mücadelede bir araya gelerek, sadece kendi sınırlarını zorlamakla kalmıyor, aynı zamanda birbirlerine saygı ve dostlukla yaklaşıyorlar. Hendek Belediye olarak, sporun toplumumuzda daha fazla yer bulmasını ve gençlerimizin sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesini her zaman destekliyoruz. 24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürü iken 5 silah arkadaşı ile birlikte hainler tarafından şehit edilen Ali Gaffar Okkan’ı doğduğu bu topraklarda bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi. “

Hendekli Şehit Ali Gaffar Okkan İller Arası Karate Turnuvası Tamamlandı

Haber  : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

Editör: Hendek Haber