Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara şehrin tabiatını keşfetme fırsatı sunduğu Bahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri 180 doğa severle birlikte zorlu, heyecanlı ve tecrübelerle dolu geçen Karagöl ile Acelle Yaylası parkurları ile devam etti. 

Şehirdeki vatandaşların doğaya olan ilgisini artıran ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerini sağlayan program, sporla doğayı ve insanla cennet mekanları bir araya getiriyor. Rotanın son güzergahı ise Taraklı Karagöl ve Akyazı Acelle Yaylasında devam etti.

Doğa Yürüyüşleri ile vatandaşlara şehrin tabiatını keşfetme fırsatı sunuluyor

Karagöl ve Acelle

Doğal güzelliklere ev sahipliği yapan rotalar, katılımcılara unutamayacakları bir macera yaşattı. 180 doğa sever, Taraklı Daki Karagöl Yaylasında başladıkları yürüyüşe 16 kilometrenin sonunda Acelle Yaylasında tamamladı. 

İki yayla arasındaki mesafeyi trekking ile bazı noktaları zorlu olan parkurlardan geçen doğa tutkunları yoğun sis ve yağışa rağmen iyi bir performans ortaya koydu. Büyükşehir Belediyesi’nin uzman kadrosu tarafından koordine edilen yürüyüşte sakatlıkların önüne geçilmesi için egzersizler yapıldı.

180 kişi doğanın kalbinde

Acelle Yaylası şenlik alanında verilen molada 180 doğasever doğanın kalbinde birlikte yemek yedi. Yürüyüşle stres atarak zihin ve beden stresini atan katılımcılara bu parkurda doğayı koruma ve sahip çıkma bilinci aşılandı. Başarılı bir şekilde tamamlanan yürüyüş sonunda katılımcılar Başkan Ekrem Yüce’ye v ekibine kendilerine sunulan imkanlar sebebiyle teşekkür etti. 

Doğa Yürüyüşleri ile vatandaşlara şehrin tabiatını keşfetme fırsatı sunuluyor

Doğanın mucizelerini keşfetme fırsatı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Doğa yürüyüşleri, vatandaşların doğanın eşsiz güzelliklerini keşfetme ve doğayla bütünleşme fırsatı sunuyor. Doğa severler, gelecek yürüyüşlerde de farklı rotalarda bir araya gelerek doğanın mucizelerini keşfet şansını elde edecekler. Doğa yürüyüşleriyle vatandaşlarımızı sağlıklı bir yaşama teşvik ederken aynı zamanda doğanın korunmasına da katkı sağlamayı hedefliyoruz” denildi.