Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle önemli bir mesaj paylaştı. Yüce, vatanını ve milletini seven ve yarınlara daha güçlü adımlar atmak için işini en iyi şekilde yapan işçi ve emekçinin bugünün mimarı, yarınların ise umudu olduğuna dikkat çekti. 

Sakarya emekçiye kıymet verir

Yüzyıllardır süregelen mesleklerin varlığını sürdürdüğü, sanayinin, tarımın ve turizmin merkezi olan Sakarya'da ustalığın ve emeğin önemli bir yeri olduğunu söyleyen Yüce, "Şehrimiz emeğin kıymetini bilir, ustaların memleketidir burası, çok şey öğretir" sözlerine yer verdi ve, "Tüm emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyor, her birine minnet duygularımızı iletiyoruz" mesajını paylaştı. 

Başkan Yüce, 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajı yayınladı

"Başarının mimarı işçi ve emekçidir"

Başkan Yüce paylaştığı mesajda, "85 milyon vatandaşımızın bir arada, aynı bayrak altında yaşadığı vatanımız tüm dünyada çalışkanlığıyla bilinir. Bizim insanımız emeği, mücadeleyi ve çabanın ehemmiyetini çok iyi bilir. Gencinden yaşlısına, çırağından ustasına binlerce mesleğin yüzyıllardır kuşaktan kuşağa el verdiği bu memleket, bugünkü başarısını işçiye ve emekliye de borçludur. Bugünlere işçinin alın teri, emekçinin mücadelesiyle geldik. Topraklarımızda asırlardır süregelen alın teri geleneğinin hala en iyi şekilde temsil edildiğini görmek gerçekten gurur verici" ifadelerini kullandı.

"Sakarya çok iyi bilir..."

Sakarya'nın bu konuda Türkiye'de örnek bir şehir olduğuna dikkat çeken Yüce şu ifadeleri kullandı: "Sanayisi, el sanatları, hizmet sektörü, turizmi, kültürel alanları, teknolojik girişimleri ve çalışkan insanıyla Sakaryamız da iş ve emek konusunda Türkiye'nin önemli örneklerindendir. Biz çalışanın, emek verenin, işinde uzman olanın da kıymetini çok iyi biliriz. İşçi ve emekçi bizim her zaman başımızın tacıdır. Daha güzel yarınlar için en önemli aktör olan işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyor, her birinin gözlerinden öpüyorum"
 

Editör: Hendek Haber