Büyükşehir Belediyesi, ‘Loop Sahne’ ekibi tarafından hazırlanan ‘Afacan Maymun’ adlı tiyatro oyunu çocuklarla buluşturdu. AKM’de iki seansta gerçekleştirilen oyun, miniklerin yoğun ilgisiyle sahne aldı.

Mehmet Furkan Özel’in yazıp yönettiği ve Loop Sahne ekibi tarafından AKM’de sergilenen oyun, saat 11:00 ve 14:00 olmak üzere 2 seansta gerçekleştirildi. Miniklerin yoğun katılımıyla gerçekleşen oyunda, çocuklara yalan söylemenin kötü bir alışkanlık olduğu, kimsenin küçümsenmemesi ve yardımlaşmanın önemi gibi birçok konu vurgulandı. Afacan Maymun, Kral Aslan, Dik Kulak Tavşan ve Bayan Baykuş adlı karakterler, miniklere eğlenceli anlar yaşatırken, oyunun ardından sahneye çıkan çocuklar, oyuncularla birlikte dans edip hatıra fotoğrafı çektirdiler.

‘Afacan Maymun’ adlı tiyatro oyunu çocuklarla buluşturdu.

Miniklere karne tebriği

Oyunun yazarı ve yönetmeni Mehmet Furkan Özel, karnesini alan minikleri tebrik ederek, 
“Yorucu bir dönemin ardından karnelerinizi alarak yarı yıl tatiline girdiniz. Hepinizi tebrik ediyor ve yarı yıl tatilinizi dolu dolu değerlendireceğiniz bir yarı yıl tatili diliyorum. Nasıl ki sizler dönem boyunca bir emek vererek derslerinize yoğunlaştı isenız, bizler de arkadaşlarımızla birlikte bir emek sarf ederek böylesine özel bir oyunu sizlere sunuyoruz. Tabi burada en büyük emek, Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve ekibine ait. Kendisinin sanata vermiş olduğu değeri hepimiz çok iyi biliyoruz. Başkanımıza böylesine özel organizasyonları düzenleyerek bizleri burada buluşturduğu için şahsım ve ekibim adına kendisine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
‘Afacan Maymun’ adlı tiyatro oyunu çocuklarla buluşturdu.