Bugün; emekleriyle, öz verileriyle, alın terleriyle üreten, ülkemize değer katan ve hizmet sunan tüm işçi kardeşlerimizin alın yerlerine verilen değerin ve saygının bir ifadesi olan "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü hep birlikte bir kez daha kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Toplumsal dayanışma ve birlikteliğin belkemiği olan işçi kardeşlerimiz; birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergileyerek ülkemizin barış, huzur ve refah ortamına girmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Bununla birlikte yine hem kendi aralarındaki dayanışma ruhunu hem de diğer sosyal kesimler ile aralarındaki uyum ve işbirliğini geliştirmek ve alın terinin peşinde koşarak sorumluluk ve çalışkanlık timsali olmaya devam etmektedirler.
Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en önemli dayanışma günlerinden biri olarak tarihteki yerini alan 1 Mayıs, İlimizin ve ülkemizin gelişme ve kalkınma hamlelerine büyük katkı sağlayan, toplumun belkemiği olarak üretim ve gelişmenin en önemli aktörleri olan işçinin ve emekçinin alın terinin ne kadar değerli olduğunun ortaya konulduğu çok anlamlı bir gündür.

Bizler de emeğin ve emekçinin hakkının alın teri kurumadan verilmesinin hassasiyetine haiz bir anlayışın ve kadim medeniyetin mirasçıları olarak, işçinin ve çalışanın hakkını alın teri kurumadan verme anlayışı ve kültürüne sahibiz. Sosyal adalet ve huzurun sağlanabilmesi, sağlıklı bir toplum oluşturulabilmesi açısından bu güzel geleneğimizi devam ettirerek gelecek nesillere de miras bırakmada hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle işçi emeklilerimiz dâhil olmak üzere kamu ve özel sektörde özveriyle görev yapan tüm işçi kardeşlerimin “1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyor, görevi başında hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, tüm çalışanlarımıza aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.