Sakarya Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri, Prof. Dr. Mustafa İsen’in ‘Özlenen Şehirler’ adlı söyleşi programı ile devam etti. Programa katılan Başkan Yüce, “Şehrimiz tüm kültürel değerleriyle olduğu gibi, yetirmiş olduğu birbirinden kıymetli ilim insanları ile ülkemizin mihenk taşı olmaya devam edecektir” diye konuştu.

AKM’de gerçekleştirilen Özlenen Şehirler adlı programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, büyükşehir bürokratları, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonunda ise Prof. Dr. İsen, katılımcılar için kaleme aldığı ‘Özlenen Şehirler’ isimli kitabını imzaladı. Bol bol hatıra fotoğrafının çekildiği gecede, Başkan Yüce, Prof. Dr. Mustafa İsen’e hediyelerini takdim etti.

Sakarya’da ‘Özlenen Şehirler’ adlı söyleşi programı düzenlendi

Şehrimiz tüm değerleriyle ülkemizin mihenk taşı olmaya devam edecek

Program katılan Başkan Yüce, “Şehrimiz tüm kültürel değerleriyle olduğu gibi, yetiştirmiş olduğu birbirinden kıymetli ilim insanları ile ülkemizin mihenk taşı olmaya devam edecektir. Bu akşam da yine burada hem şehrimizin hem de ülkemizin önemli bir değeri olan Mustafa İsen hocamızla birlikteyiz. Kendisini anlatmaya gerek yok, hayatını ilimle, bilimle, ahlakla, terbiyeyle, görgüyle ve eğitimle geçirmiş önemli değerlerimizdendir. Hocamızın bizlere katkısı büyük olmuştur. Bu vesile kendisiyle böyle bir programda buluşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Sakarya’da ‘Özlenen Şehirler’ adlı söyleşi programı düzenlendi

Büyükşehir Belediyemiz bu şehir için önemli projeler üretiyor

Prof. Dr. İsen, konuşmasında bu şehrin coğrafya olarak kaderinin iyi yazıldığını belirterek, “Sakarya’nın gerçekten potansiyeli belki de Türkiye’deki en yüksek şehirler arasında yer alıyor. Bu noktada Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve ekibine müteşekkiriz. Bu şehrin sahip olduğu özellikle doğal potansiyeli billboardlarla öncelikle Sakaryalıya anlatıyor. Ben bunun çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Acarlar longozunun fark edilmiş ve gün yüzüne çıkarılmış olması, eminim bu şehirde yaşayanların gurur duyduğu ve duymaya da devam edeceği faaliyetlerden birisi olarak yerini almıştır. Bu şehrin Türkiye’nin çok önde gelen, çok değerli şehirlerinden birisi olduğu kanaatini taşıyorum. Uzunca bir süredir iyi bir yönetim içinde olduğu kanaatindeyim. Ben birkaç yıl sonra daha farklı, daha özenilen ve daha imrenilen bir şehir olgusuyla karşılaşacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Editör: Hendek Haber