‘ÖZLENEN ŞEHİRLER’ ADLI KİTABIN İMZA GÜNÜ HENDEK’TE YAPILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Müsteşarı, önceki dönem Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, yeni eseri olan Özlenen Şehirler Kitabı’nın imza günü ve söyleşi programı bugün Atatürk Parkı içerisinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 Kitabının imza günü ve söyleşi programı için Hendek’e geldi…

NİKAH VE TOPLANTI SALONUNDA

Hendek Belediyesi ve Hendek Ordulular Kültür, Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen Özlenen Şehirler Kitabın İmza Günü ve Söyleşi Programına İlçe Protokolü, Hendek Ordulular Kültür, Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği yönetimi ve üyeleri ile Hendek Belediyesi Personelleri ve öğrenciler katıldı. 

MUSTAFA İSEN: SAKARYA ÇOK DEĞERLİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programından ardından konuşan Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya'nın özelliklerinden bahsederek turizm, tarım, sanayi, kültürel yapısı ve tarihi geçmişi hakkında genel bilgiler verdi. Sakarya’nın Türkiye’deki en değerli ovalarından birine sahip olduğunu söyleyen İsen, “Hendek’te bulunan Akova Mahallesi eskiden bataklık olup şimdi çok değerli topraklara sahip. Geçmişe gittiğimizde gerek konumu itibari ile gerek coğrafyası ile her gün gelişen değişen bir Sakarya olduğunu görüyoruz. Sakarya'nın Ankara ve İstanbul gibi metropol şehirler arasında kalan bağlayıcı bir şehir olduğundan dolayı Türkiye'nin göz bebeği şehirlerinden biri konumunda” dedi.

26 ŞEHİRİ BİRDE BENİM GÖZÜMDEN OKUYUN

Prof. Dr. Mustafa İsen, yeni kitabı ‘Özlenen Şehirler’ ile ilgili, “ Benim için de daha önceki kitaplarıma aşina olanlar için de farklı bir tarzdaki bu kitabımda medeniyetimizin izlerini sürdüğüm, belleğimde en güzel tadı bırakan şehirleri kendi bakış açımdan anlattım. Benim şehirlerimi benim gözümden okurlarımla buluşturacağım yeni kitabımda okurlar birçok anı ve yaşamdan kesitlerle karşılaşacaklar” dedi. Kitabını yayınlamadan önce kendisinin beğenerek okurlarına sunduğunun altını çizen İsen, rahmetli annesi ile ilgili bir anısını paylaşarak, “Bir gün rahmetli annem bana bir iş buyurdu. İşi yaptım anneme sordum nasıl oldu mu diye annemde oğlum sen yaptığın işi beğendiysen güzel olmuştur dedi. Bende bu hikayeden de yola çıkarak kendi yazdığım kitabı severek sizlere sunuyorum” dedi.

 Kitabının imza günü ve söyleşi programı için Hendek’e geldi…

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Programın sonunda konuşan Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır Prof. Dr. Mustafa İsen’in yeni kitabının hayırlı olmasını dileyerek çiçek takdim etti. Bahadır ayrıca katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mustafa İsen, yeni kitabı ‘Özlenen Şehirler’ i okurları için imzalayarak bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

KİTABIN KONUSU

Özlenen Şehirler' de, bir kültür tarihçisi olarak yazar, tarihi ve kültürel derinliği olan, medeniyetimizin şifrelerini taşıyan kadim şehirlerin kendisinde bıraktığı izleri kaleme alıyor. Bunu yaparken de gündemine aldığı şehirler medeniyetimizin inşa ettiği en önemli örnekler. Bizi de zamanın, şehirler ve hayat üzerinde nasıl izler bıraktığına şahit kılan Özlenen Şehirler, modern dünyada, dar sınırlar içinde koşturup duran insani biraz mola verip bu özellikleri fark etmeye davet ediyor.

Haber: Hendek Belediyesi Halkla İlişkiler ve Basın Birimi