“GELENEKSEL SELMAN DEDE ŞENLİKLERİ 3 HAZİRAN’DA

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Selman Dedeyi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri nin hazırlıkları başladı. 20’ncisi yapılacak olan etkinliğin tarihi 3 Haziran olarak belirlendi.

Hendek Selman Dede Etkinlikleri bu tarihte gerçekleşecek4

KOMİTE OLUŞTURULDU

Pandemi nedeniyle ara verilen Selman Dedeyi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin 20’ncinin 3 Haziran 2023 tarihinde Selman Dede mesire alanında yapılacağı duyuruldu. Her yıl yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı etkinlik için Hendek Belediyesi tarafından komite oluşturuldu ve çalışmaların başladığı duyuruldu. 

Hendek Selman Dede Etkinlikleri bu tarihte gerçekleşecek3

BAŞKAN BABAOĞLU: 3 HAZİRAN’DA HERKESİ BEKLİYORUZ

Selman Dede Mesire alanında düzenlenecek olan şölen alanında gerekli hazırlıkların ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını duyuran Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Bu yıl 20’ncini düzenleyeceğimiz Selman Dedeyi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri için 3 Haziran’da karar kıldık. Kısa sürede gerekli hazırlıkları tamamlayıp alanımızı etkinliğe hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Allah’ın izniyle birçok pehlivanımıza ve misafirimize ev sahipliği yapacağız. Şimdiden herkese 3 Hazirandaki etkinliğimize davet ediyorum” dedi.”

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler