"Ova Köylerimize yaptığımız ziyaretlerde;

Uzuncaorman, Puna Ortaköy, Servetiye, Yayalar, Beyköy, Kargalı yeni ve Hanbaba, Hamitli, Martinler, Türbeköy ve Çayırbaşı mahallelerimiz ova köyleri olması nedeniyle orman işletme müdürlüğü tarafından yıllık verilen yakacak ihtiyaçlarından yararlanamadıklarını ve merkeze olan yakınlıklarını dile getirerek, mahallelerine doğalgaz taleplerini ilettiler.

Hendek köylerinin doğalgaz taleplerini Bayraktar dile getirdi.

Köylülerimiz Büyükşehir yasası ile vergi yükü, su bedeli gibi artan maliyetleri ve mazot, gübre, ilaç gibi fahiş fiyatlar altında ezildi, üretim yapmakta zorlandılar.

Doğalgaz gibi en temel ihtiyaçlarından mahrum kalan köylerimizde kanalizasyon hatlarının bulunmaması ayrıca büyük sıkıntı; özellikle yaz aylarında sivrisinek ve kötü kokulara maruz kalan vatandaşlarımız bu durumun insan sağlığını tehdit ettiğini ilettiler.

Merkezimize bu kadar yakında yaşayan vatandaşlarımızın, bu haklı taleplerinin bir an önce karşılanması için yetkililerin ivedilikle harekete geçmesini bekliyor ve bu konuların vatandaşlarımız adına takipçisi olacağımızı  tüm kamuoyuna bildiririz.
 
Nihat BAYRAKTAR 
CHP Hendek İlçe Başkanı"

Haber : Cumhuriyet Halk Partisi Hendek İlçe Başkanlığı Basın Bülteni

Editör: Hendek Haber