Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Açıklamasında Ramazan ayının birleştirici özelliğine vurgu yapan Başkan Yüce, “Ramazan ayı hepimiz için kıymetli bir fırsattır. Özellikle ülke olarak hep birlikte yaralarımızı sardığımız bir dönemde, yardımlaşma geleneğimizi her zaman olduğundan daha fazla öncelemeliyiz” dedi.

Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Yüce, “İslam dünyası olarak özlemle beklediğimiz bir Ramazan ayına daha kavuştuk. Dayanışma ve muhabbetin en özel anlarına şahitlik ettiğimiz, bolluk ve bereketini adeta iliklerimize kadar hissettiğimiz 11 ayın sultanını, bu yıl da yine hep birlikte ifa ediyoruz. Manevi iklimin yoğun olarak yaşandığı ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği Ramazan ayımızın, tüm İslam alemine sevgi ve huzur getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Kötü günleri paylaşarak aşacağız

Başkan Yüce, “Bu yıl, her yıl olduğundan daha farklı ve daha buruk bir Ramazan ayı yaşayacağız. Malumunuz 11 ilimizi vuran deprem afeti hepimizin yüreklerini derinden yaraladı. Fakat bizler kutlu ve kusursuz bir dinin müntesipleri iz. Bizlere yardımlaşmayı ve dayanışmayı emreden, “Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir” düsturuyla hayatımıza yön veren yüce İslam dininin mensuplarıyız. Bugün ise bizlere düşen, yüce dinimizin bizlere emir ve tavsiyelerine uyarak depremzede kardeşlerimizle bir arada olmaktır. Ramazan ayı hepimiz için kıymetli bir fırsattır. Özellikle ülke olarak hep birlikte yaralarımızı sardığımız bir dönemde, yardımlaşma geleneğimizi her zaman olduğundan daha fazla ön plana çıkarmalıyız. Ümit ediyorum ki bizler bu kötü günlerimizi hep birlikte paylaşarak aşacağız. Gün dayanışma ve paylaşma günüdür. Rabbim yapacağımız tüm hayırları şimdiden kabul eylesin, Ramazan ayımız mübarek olsun” ifadelerini kullandı.