Büyükşehir Belediyesi, rutin şekilde gerçekleştirdiği tesis ziyaretleri ve okul ziyaretleri ile Mart ayında toplam bin 59 öğrenciyi bilinçlendirdi. 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında da çalışmalar gerçekleştiren SASKİ ekipleri, öğrencilere suyun doğru kullanımı ve kaynakların korunması gibi konularda Mart ayı boyunca bilgiler verdi.

Su kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlenen öğrenciler, zaman zaman SASKİ bünyesinde hizmet veren ve yapım aşamasında olan enerji tesislerini de ziyaret ederek sudan ve güneşten elde edilen enerji hakkında da bilgilendirildi. 

Dünya Su Günü kapsamında öğrenciler bilinçlendirildi
22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında 385 öğrenciyi okullarında ziyaret ederek ‘Bilinçli Su Kullanımı’ başlığı altında eğitim veren personeller, tesis gezileri kapsamında ise mart ayı içerisinde 674 öğrenci ile SASKİ tesislerinde buluştu. 

Dünya Su Günü kapsamında öğrenciler bilinçlendirildi

Gelecek nesiller su ve enerji kaynaklarını bilinçli şekilde kullanacak

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Öğrencilerimizin tükenebilir enerji kaynakları konusunda bilinçlendirilmesi ve gelecek nesillerin bu konuda bırakacağımız eserlere en doğru şekilde sahip çıkması için eğitimlerimiz aralıksız şekilde devam ediyor. Alanında uzman personel ile öğrencilerimizin ziyaretine açtığımız son teknoloji kullandığımız tesislerimiz gelecek nesillere en güzel şekilde örnek olmaya devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.