Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü bünyesinde Teknofest 2023’e katılacak takımlardan öğrencilerle bir araya gelen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 15 kategoriden 38 takımla finallerde yarışacak larını ve çıtayı bu yıl da daha ileri seviyelere taşımak istediklerini belirtti.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Prof. Dr. Ali Fuat Boz ve Prof. Dr. Oğuz Türkay ile Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Tatlı’nın da yer aldığı buluşmada öğrencilere başarı dileklerini ileten Sarıbıyık, başarı çıtasını her yıl daha da yukarı çektiklerine vurgu yaparak 2023 yılı yarışmalarındaki hedeflerinin de yine bir adım ilerisi olduğunu söyledi.

Çıtayı bu yıl daha ileri seviyelere taşımak istediklerini belirttiler

Önemli işlerin temellerini atıyorlar

Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü Nün her yönüyle öğrencilerin yanında olduğunu, süreçleri efektif bir şekilde yürüdüğünü ve ortak kullanım alanıyla konforlu bir çalışma ortamı sunduğunu söyleyen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “15 kategoriden 38 takımımız Teknofest finallerinde yarışmaya hak kazandı. Bu sefer elektromobil, otonom, hidrojen ve formula olmak üzere 4 araç kategorisinde yarışacağız. Bir roket takımımız yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek yarışmaya katılacak. Daha sonra Teknofest 2023’te de yer alacaklar. Deprem nedeniyle şu anda uzaktan eğitim olmasına rağmen öğrencilerimiz şehrimizdedir ve yarışmaya yönelik hazırlıklarını gece gündüz sürdürüyorlar. Üniversite olarak her zaman yanlarındayız. Kendi gelecekleri için, ülkemiz için önemli işlerin temellerini atıyorlar. Hepsine başarılar diliyorum” diye konuştu.