TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B öğrenci proje programlarının sonuçları açıklandı. Öğrencilerinin toplam 95 projesi kabul edilen SUBÜ, bu sayıyla Türkiye’de projesi en çok kabul edilen ilk 10 üniversite arasında yer aldı. 

SUBÜ, Türkiye’de projesi en çok kabul edilen ilk 10 üniversite arasında yer aldı.  Akyazı Sağlık Hizmetleri MYO, Arifiye MYO, Ferizli MYO, Pamukova MYO, Sakarya MYO, Sapanca MYO, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Ziraat Fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği proje programlarında lisans ve ön lisans düzeyinden 88 proje 2209-A, lisans düzeyinden 7 proje ise 2209-B olarak destek kazandı. Bu projeler ile Ar-Ge kültürü kazanacak öğrencilerin mezun olduktan sonra ilgili çalışma alanlarında proje ve yenilik geliştirme yönlerinin güçlenmesi hedefleniyor.

Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında projeleri kabul edildi-2

Büyük katkı sağlayacak

Sonuçlara ilişkin açıklamalarda bulunan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Öğrencilerimizin proje kültürü ile yetişmesi ve yaparak öğrenmesi bizim açımızdan son derece kıymetli. Daha mezun olmadan bu tecrübeyi kazanmış olmaları onların kariyer yolculuklarına büyük katkılar sağlayacaktır. TÜBİTAK’ın öğrencilere sunmuş olduğu proje hizmetinden yararlanmaya hak kazanan öğrencilerimizi ve onlara danışmanlıkları ile destek olan akademisyenler imizi tebrik ediyorum” diye konuştu.