SUBÜ’de akademik ve idari personellere yönelik ilk yardım eğitimi düzenlendi. Eğitimin ardından yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcılar İlkyardımcı Kimliği aldı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) İlk Yardım Eğitim Merkezi ve Personel Daire Başkanlığı işbirliği ile akademik ve idari personellerin katıldığı hizmet içi eğitim düzenlendi. 

Hendek İlçe Sağlık Müdürü kanser taramalarına devam edildiğini bildirdi Hendek İlçe Sağlık Müdürü kanser taramalarına devam edildiğini bildirdi

Akademik ve idari personellere ilk yardım eğitimi

Spor Bilimleri Fakültesinde düzenlenen eğitim kapsamında 3 grup halinde toplam 43 katılımcıya ilk yardım eğitimi verildi. Eğitimde teorik anlatımın yanı sıra uygulamalar da gerçekleştirildi. 

Akademik ve idari personellere ilk yardım eğitimi

Daha sonra T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan teorik ve uygulamalı sınavlara girerek başarılı olan katılımcılar ‘İlkyardımcı Belgesi’ ve ‘İlkyardımcı Kimliği’ almaya hak kazandı.

İlk yardım eğitimlerini SUBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları Prof. Dr. Cemil Örgev, Doç. Dr. Feride Taşkın Yılmaz, Dr. Öğretim Üyesi Fatma Tanrıkulu ve Araştırma Görevlisi Halit Çelik ile Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Dr. Fatma Cevahir verdi.