lçemiz Hendek de kurulu olan ve belediye kararlarının sürdürülmesinde büyük rol oynadığı düşünülen Belediye Meclisinden iki üye istifa ederek partilerinden aday adayı olduklarını açıkladılar. Belediye Basın biriminin konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklama şu şekildedir.

“HENDEK BELEDİYE MECLİSİNDE 2 DEĞİŞİM 

Milletvekili aday adaylığı için Hendek Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Yaşar Aygüneş ve Aziz Koç’un yerine Seçim Kurulu Kararıyla Kamil Aygen ve Merve Car getirildi. Başkan Babaoğlu Aygüneş ve Koç’a hizmetleri nedeniyle teşekkür edip, göreve gelen yeni isimleri tebrik etti. 

İLÇE SEÇİM KURULU 

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde partilerinden milletvekili aday adayı olma kararı veren Yaşar Aygüneş (MHP) ve Aziz Koç (AK Parti) Hendek Belediye Meclis üyeliği görevinden istifa etti. Aygüneş ve Koç’un istifasının ardından Seçim Kurulu kararıyla Kamil Aygen ve Merve Car Hendek Belediyesinin yeni meclis üyesi oldu. 

BABAOĞLU TEBRİK ETTİ 

Konuyla alakalı sosyal medya hesabından bir tebrik mesajı yayınlayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Milletvekili aday adaylığı için belediye meclis üyeliğinden istifa eden MHP’li Yaşar Aygüneş ve AK Partili Aziz Koç’a çıktıkları yolda başarılar diliyorum. İki ismin yerine İlçe Seçim Kurulu tarafından onaylanan yeni meclis üyelerimiz Kamil Aygen ve Merve Car hanımefendi ile Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olan Recep Yarıcı’yı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” diye yazdı.”

2 Üye , Hendek Meclisinden istifa edip aday adayı oldu

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi