Hendek Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen Hendek Atatürk anıtına çelenk sunularak tören gerçekleştirildi. 
 
Hendek İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek İlçe Protokolü Hendek Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından, Hendek Yeniyüzyıl İlk Okulunda hazırlanan kutlama programına gerçekleştirildi. 
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Bir Mesaj Yayınladı  ; ‘Yeni Eğitim - Öğretim yılının Sevgili çocuklarımız başta olmak üzere değerli öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.’
 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hendek’te Törenle Başladı…

Hendek Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan da bir mesaj yayınladı. 

Mesajında  ; ‘Büyük bir heyecanla başladığımız 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanları ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.
 
Öğretmenlerimiz, gelecek nesilleri inşa eden saygıdeğer meslektaşlarımız; sizlere teşekkür ediyor, bu kutsal yolculukta sizlerle beraber yol almaktan onur duyuyorum.
 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hendek’te Törenle Başladı…

Sevgili öğrencilerimiz, sizlerin gözlerinizdeki ışıltı sizlerle beraber çıktığımız eğitim - öğretim yolculuğunda bizim yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Sanatsal, sportif, kültürel ve bilimsel alanlarda çok yönlü gelişiminizi önemsiyor sizlerin her zaman yanında yer aldığımızı bilmenizi istiyorum.
 
Bu düşüncelerle, 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılar diliyorum.’ dedi.