Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ağaç Sanayi ve Orman Ürünleri sektör grubu 25. Meslek Komitesi, üyeleriyle buluştuğu ilçe bazlı istişare toplantılarına Hendek ilçesinde gerçekleştirdiği toplantıyla devam etti.

Komite Başkanı Fevzi Gürsoy, Başkan Yardımcısı Halil Boğaçayır, Komite Meclis Üyeleri Mehmet Cem Demircioğlu ile İsmail Koçak ve Komite Üyesi Hasan Tahsin Dişli ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Hendek ilçesinde faaliyet yürüten sektör temsilcisi üyeler iştirak etti.

SATSO İlçe Toplantısı Hendek’te yapıldı

Komite Başkanı Fevzi Gürsoy, sektör temsilcisi üyeleri selamlayarak toplantının istişare ve fikir birliğine katkı sağlamasını diledi ve şunları ifade etti: “Sektörümüzün şikayetleri talepleri bizler için değerli çünkü çalışma biçimimizi üyelerimizin dönüşleri belirliyor. Her ay gerçekleştirdiğimiz olağan toplantılarımızda sektör sorunlarımızı görüşüyor, Odamız öncülüğünde ilgili kurumlar nezdinde çözmeye çalışıyoruz. Seçim çalışmalarımızı yaparken sektörümüzün nabzını tuttuk ve meslekteki büyüklerimiz ile istişare ederek yol haritamızı çizmeye başladık.

Üyeleriyle istişareye önem vererek diğer komitelere örnek teşkil ediyoruz. Sektörümüz ortak ancak faaliyet alanlarımız ayrı olabilir ve her ilçedeki üyemizin farklı sorunları olabilir. Bu nedenle toplantılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Katkılarınız için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Komite Meclis Üyesi Mehmet Cem Demircioğlu, “Toplantılarda amacımız ilçe ilçe sektör temsilcisi üyelerimizin sorunlarını dinleyerek fikir alışverişi yapmak ve bu sorunlara yönelik komite olarak çalışmalarımızı şekillendirmektir. Tek başına hiçbir sorunu düzeltemeyiz ancak sizlerin desteği, SATSO’nun kurumsal yapısı ve TOBB’un ağırlığı ile üstesinden gelebiliriz. Göreve geldiğimizden beri çalışmalarımız oldu ve sonuçlarını da almaya başladık. Aynı gemideyiz ve sizlerin sıkıntısı bizlerin de sıkıntısıdır. Vereceğiniz katkılar için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

SATSO İlçe Toplantısı Hendek’te yapıldı

Komite Temsilcilerinin konuşmalarının ardından toplantıya katılan sektör temsilcileri sektörel konularını dile getirdi.

Toplantıda kesim ihale mevzuatları, dikili hammadde ihaleleri, üretim ve hammadde maliyetleri ağırlıklı olmak üzere birçok konuda fikir alışverişi yapıldı. Sektör temsilcileri bu beraberlik ortamının devam etmesini dileyerek organizasyon için teşekkür etti.

Kaynak: SATSO

Editör: Hendek Haber