Başkan Yüce, her yıl geleneksel olarak kurulan Ramazan Kitap Sokağı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Yüce, "Ramazan merhametin, paylaşmanın, kardeşliğin ayıdır. Ramazan muhabbetin, karşılıksız sevmenin, kardeşlerimizin halinden anlamanın ayıdır. Mübarek Ramazan hepimize hayırlar getirsin. Mevlam ibadetlerimizi, hayırlarınızı kabul eylesin" dedi.

Sakarya Ramazan Kitap Sokağı bu yıl da hizmete açıldı

AKM Meydanı'nda 14 farklı sahaf ve yayınevinin yer aldığı Ramazan Kitap Sokağının açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından gerçekleştirildi. Programa Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, ilçe başkanları, STK temsilcileri, Büyükşehir bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Yüce açılış sonrası sahaf ve yayın evlerini ziyaret ederek, hayırlı kazançlar diledi. Ziyaretçilerle de bir araya gelen Başkan Yüce sokağın minik misafirlerine çeşitli kitaplar hediye etti.

Sakarya Ramazan Kitap Sokağı bu yıl da hizmete açıldı

Ramazan kardeşliğin ve paylaşmanın adıdır

Açılışta konuşan Başkan Yüce, "Çok şükür ki; başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise kurtuluşa vesile olarak dini vecibelerimi yerine getirdiğimiz Ramazan-ı Şerife ulaştık. Bizler için çok kıymetli bir ay olan Ramazan hepimize hayırlar getirsin. Mevla’m ibadetlerimizi, hayırlarınızı kabul eylesin. Biliyorsunuz bizim zihinlerimizde ve yüreklerimizde Ramazan ayının birçok karşılığı var. Ramazan merhametin, paylaşmanın, kardeşliğin ayıdır. Ramazan muhabbetin, karşılıksız sevmenin, kardeşlerimizin halinden anlamanın ayıdır" dedi.

Sakarya Ramazan Kitap Sokağı bu yıl da hizmete açıldı

Ramazan kültürü

Başkan Yüce konuşmasının devamında paylaşım ruhuna vurgu yaparak, "Ramazan ayının üzerimizde bıraktığı bu halet-i ruhiye ile hepimiz hem şehrimizdeki hem ülkemizdeki hem de dünyadaki kardeşlerimiz için dua ediyor ve fedakârlıkta bulunuyoruz. Bizim kültürümüzde ve geleneğimizde Ramaz

Editör: Hendek Haber