Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü güreş takımı sporcuları, şehrimizi Türkiye’nin dört bir yanında temsil etmeye devam ediyor. Son olarak 26. Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşlerine katılan pehlivanlar, 5 farklı kategoride madalya elde etti.

 Türkiye’nin dört bir yanından şampiyonluklar ve derecelerle dönen pehlivanlar, çıktıkları her turnuvada gösterdikleri performansla adeta parmak ısırtıyor. Son olarak 26. Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşlerine katılan pehlivanlar, çeşitli kategorilerde birincilik ve dereceler elde etti. Toplamda 500 pehlivanın katıldığı müsabakalarda, başpehlivan Serdar Yıldırım ikinci, başaltında Rıdvan Kaya birinci, büyük ortada Yusuf Erdoğan birinci, ayak boyunda Abdurrahman Mutlu üçüncü ve teşvik 1 boyda Fahrettin Adil ikincilik elde etti.

Sakarya nın pehlivanları 5 farklı kategoride madalya elde etti.

“Pehlivanlarımız destan yazıyor”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, sporcuların tarihi başarılara imza attıkları ifade edilerek “Büyükşehir Belediyemizin pehlivanları özellikle bu yıl göstermiş oldukları performans ve elde ettikleri şampiyonluklarla adeta bir destan yazma yolunda hızla ilerlemektedir. Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen yağlı güreş organizasyonlarında bizleri en güzel şekilde temsil eden ve hem kulübümüzü hem de şehrimizi onurlandıran pehlivanlarımızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Sporcularımızın göstermiş olduğu bu üstün başarıların gelecekte de devamını diliyor ve bizlere yaşattıkları bu gurur için her bir sporcumuza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sakarya nın pehlivanları 5 farklı kategoride madalya elde etti.