Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen  "GSB Spor Okulları" kapsamında Sakarya İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesiyle yüzmeye yoğun ilgi olması ile beraber Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından farklı ilçelerde 4 ayrı Spor Tesisine ; 16x8m ebadında ve 1,25m derinliğinde 4 yeni portatif yüzme havuzu kurulumu sağlandı. Son işlemleri yapılmakta olan portatif yüzme havuzları kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak.

Sportif faaliyet ve projelerin yapılması açısından büyük önem taşıyan portatif yüzme havuzu,  hijyenik şartlarda, uzman antrenörler eşliğinde ve ücretsiz olarak hizmet verecek. 

Sakarya Gençlik ve Spor 4 yeni portatif yüzme havuzu kurdu.

Portatif havuzlarda ; Merkezde Serdivan Spor Salonu ve Yenikent Spor Salonu yerleşkesinde, İlçeler de ise Ferizli Spor Salonu ve Kocaali Spor Salonu yerleşkesinde olmak üzere kurulum sağlandı.

Proje kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Olimpik Yüzme havuzu, Erenler Gençlik Merkezi yüzme havuzu, Karasu İlçe Müdürlüğüne bağlı yüzme havuzu  ve Hendek Gençlik Merkezi yüzme havuzlarında, yüzme bilmeyen, öğrenmek isteyen herkese yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor.  Alanında uzman antrenörler yönetiminde sistematik bir şekilde ilerleyen çalışmalarla yüzme öğrenen kişi sayısında da yıl sonuna kadar önemli rakamlara ulaşılması hedefleniyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ;  

"Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesiyle  ‘GSB spor okulları’ kurslarımızda ücretsiz olarak yüzme eğitimleri veriyoruz . Yüzme kurslarına talep yoğunluğu olması bizler için gurur vericidir. Bizlerde genç ve çocuklarımızın talepleri doğrultusunda havuz saylarımızı arttırarak yüzme havuzu olmayan ilçelerimize de Bakanlığımızın destekleri ile 4 adet yüzme havuzuna ilave olarak, 4 yeni portatif havuz kurulumu sağlamış bulunmaktayız. Bakanlığımız Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğümüzce geçtiğimiz yıl birçok ilde yapımı gerçekleştirilen portatif havuzlarımızdan bu yıl 4 adedini Sakaryamıza kazandırarak Yüzme branşı ile daha fazla çocuğunuza ulaşmayı hedefledigi. Yapımında son aşamalara gelinen portatif yüzme havuzlarımız kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak’’ Bilgisini verdi.