Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunları, SAÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle yeni bir yolculuğun ilk adımlarını attılar. 

Mezuniyet Törenine Rektörümüz Prof. Dr. Hamza Al, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil, Dekan yardımcıları ile Danışma Kurulu Üyeleri , akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı. 
 Sakarya Eğitim Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı yaşandı…

Törende kortej yürüyüşünün ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmalarını yapan SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil, “Dört yıl boyunca gençlerimize hem ana babalık, hem yoldaşlık, hem sırdaşlık ettiniz; gece gündüz hiçbir emeğinizi vermekten kaçınma dınız. Bu gururlu günümüzün en önemli paydaşlarından biri sizlersiniz. Bu haklı gururu yaşamak sizin emeğinizi ve fedakarlığınızın karşılığıdır. Gururlanmakta sonuna kadar haklısınız.” diyerek velilere teşekkür etti. Öğretim elemanlarına da teşekkür eden Prof. Dr. Yeşil, “Fakültem, mezun gençlerimiz ve velileri ile ülkemiz adına sizlere de canı gönülden teşekkür ediyorum. Ülkemiz ve toplumun geleceğini inşa edecek, nitelikli ve donanımlı daha nice öğretmenler yetiştirerek eğitim ordumuza destek sağlayıcınıza olan inancımın tam olduğunu belirtiyorum.” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Yeşil konuşmasının devamında mezunlarına seslenerek “Size ne mutlu ki bu güzel memleketin geleceğini inşa edecek, geleceğin öğretmeni, doktoru, avukatı, işçisi ve işverenini yetiştirerek ülkemize sürekli katma değer üretecek bir nesil olarak karşımızda sınız. Ülkemizin geleceğine şekil verme yetkisi ile birlikte sorumluluğunu da üstlendiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Ülkemize şu ana kadar olduğu gibi gelecekte de nice katkılar sunacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere hayat boyu mutluluklar, başarılı bir mesleki yaşam ve hayırlı bir gelecek diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sakarya Eğitim Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı yaşandı…

2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı Eğitim Fakültesi birincisi Ceyda Evren, fakülte ikincisi Çiğdem Çevik ve üçüncüsü Mehmet Küçük oldu.

Sakarya Eğitim Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı yaşandı…

Fakülte birincilerinin konuşması ve diploma yemininin ardından protokol ve hocalar tarafından mezuniyet belgeleri verildi. Kep atarak mezuniyet coşkusu yaşayan mezunlar, aileleri ve hocalarıyla fotoğraf çektirerek bu güzel anı ölümsüzleştirdiler.