Büyükşehir Belediyesi, şehrin muhtelif noktalarına kaliteli içme suyunu kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Adapazarı Göktepe Mahallesinde çalışmaları devam eden proje kapsamında bölgeye bin 600 metrelik yeni içmesuyu hattı ve 50 metreküplük su deposu kazandırılacak.

Sakarya Büyükşehir kaliteli ve kesintisiz içmesuyu için çalışmalar yürütüyor...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Adapazarı Göktepe Mahallesi’nde başlattığı çalışmalar kapsamında bölgenin yıllardır süre gelen içme suyu sorununa çözüm olacak. Bin 600 metrelik yeni içme suyu hattı ve bölgede inşaatı tamamlanan 50 metreküplük su deposu sayesinde Göktepe Mahallesi’ne kaliteli içme suyu kesintisiz bir şekilde ulaşacak. 
Çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanacak

Bölgede özellikle yaz aylarında basınç problemiyle birlikte yaşanan su kesintisi problemi yeni hattın devreye alınmasıyla birlikte tarihe karışacak. Aynı zamanda Göktepe Mahallesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet edecek hat sayesinde kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyede olacak. Kurum tarafından yapılan açıklamada, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanarak yeni hattın bölge halkının hizmetine sunulacağı ifade edildi.