Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD Sakarya ve ÜTİK işbirliğiyle deprem bölgesinde SBB Afet Lojistik Merkezi’ni hazırladı. Başkan Yüce, bölgeye yardım taşıyan ve arama kurtarma çalışmalarına katılanların soluklanacağı, enerji ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve yardımların AFAD koordinasyonuyla vatandaşlara ulaştırmak için lojistik üs olarak kullanacağı alanın hazır olduğunu kaydetti.

Sakarya Afet Bölgesinde Lojistik Merkezi oluşturdu.

Lojistik üs bölgeye giden vatandaşlar için hazır

Başkan Ekrem Yüce’nin talimatları, MÜSİAD Sakarya ve ÜTİK işbirliğiyle SBB Afet Lojistik Merkezinin bölgeye yardım taşıyan ve arama kurtarma çalışmalarına katılanların soluklanacağı, enerji ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve yardımların AFAD koordinasyonuyla vatandaşlara ulaştırmak için lojistik üs olarak hazırlanan alan hizmete başladı.

SBB Afet Lojistik Merkezi 

Yüce, depremin yaşandığı andan itibaren seferberlik ilan ettiklerini ifade ederek, “İlk andan itibaren teyakkuz halindeyiz. İş makinalarımız ve 100’ü aşkın çalışma arkadaşımız destek için bölgeye ulaştı. Şuan itibariyle Büyükşehir Belediyesi olarak 25 yardım tırını vatandaşlarımızın destekleriyle hazırladık ve bölgeye uğurladık. Şimdi de MÜSİAD Sakarya, Üretim ve Ticaret Kurulu işbirliğiyle SBB Afet Lojistik Merkezi’ni hazırladık ve kullanıma açtık. İnşallah hep birlikte hızla yaraları sarmaya, canlarımıza el uzatmaya, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbim ülkemizin ve milletimizin yardımcısı olsun” dedi.

Sakarya Afet Bölgesinde Lojistik Merkezi oluşturdu.

Sıcak yemek, barınma, enerji

Kayseri-Kahramanmaraş yolu üzerinde bulunan SBB Afet Lojistik Merkezi, bölgede bulunanların sıcak yemek, barınma ve enerji ihtiyacını karşılayacak. Bölgeye hareket eden ve orada bulunan vatandaşlarımız ihtiyaç halinde merkez ile ilgili bilgiye ulaşmak için Musa Gümüşçü Ye 0541 391 00 25 numaralı telefon üzerinde ulaşabilir.

Adresin tam konum bilgisi; 
 https://maps.apple.com/?address=Batı%20Çevre%20Yolu%20Blv.,%2046140%20Onikişubat%20Kahramanmaraş,%20Türkiye&ll=37.596924,36.819576&q=Batı%20Çevre%20Yolu%20Blv.&t=m