2022-2023 Akademik Yılı Güz Yarıyılında toplam 1.323 SUBÜ öğrencisi +1 Eğitim Modeli kapsamında tam zamanlı olarak iş dünyasında yer aldı. Bahar Yarıyılı için de firmaların öğrenci talebi süreci başladı.

 Üniversitenin her eğitim düzeyindeki tüm bölüm ve programlarında uyguladığı modelle öğrenciler eğitim süreçlerinin en az bir dönemini tam zamanlı olarak iş yerinde geçiriyor ve deneyim kazanıyorlar. Böylelikle eğitimleri devam ederken kariyer planlaması yapabiliyor, devlet desteğiyle maaş alabiliyor ve mezun olmadan iş sahibi olabilme imkânına kavuşuyorlar.

Öğrenciler +1 Eğitim Modeli ile tam zamanlı iş dünyasında yer aldılar

Üniversiteden yapılan açıklamada Güz Yarıyılında ön lisans düzeyinden 1.125, lisans düzeyinden ise 198 olmak üzere toplam 1.323 öğrencinin +1 Eğitim Modeli kapsamında işletmelerde mesleki eğitime katıldığı ifade edildi. Bahar Yarıyılı için de üniversitenin Mesleki Uygulama Sistemi (MUYS) üzerinden firmalar için öğrenci talebi süreci başladı.

Öğrenciler +1 Eğitim Modeli ile tam zamanlı iş dünyasında yer aldılar

 Web adresinden kaydını gerçekleştiren firmalar tam zamanlı öğrenci talebinde bulunabiliyor. 20 Şubat’a kadar sürecek başvurular neticesinde 2 bin 100’e yakın öğrencinin iş dünyasında yer alması bekleniyor.  SUBÜ, pandemi sürecinde de modelin uygulamasını sürdürerek öğrencilerin saha deneyimi kazanmaları noktasındaki kararlılığından taviz vermemiş, süreçte 5 bin 134 öğrenci iş dünyasıyla buluşmuştu.