BAŞKAN BABAOĞLUN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

 “Ülkemizin ve milletimizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde Mevlid Kandilinin tüm insanlığa ve özellikle Türk - İslâm alemine barış, huzur ve hayırlar getirmesini diyorum” dedi.

MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Başkan Babaoğlu mesajında şunları söyledi: “Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in (S.A.V)’ın dünyaya gelişinin yıldönümünü idrak ediyoruz. Kargaşanın, ayrışmanın, bilgisizliğin hakim olduğu bir çağda Hz. Muhammed (S.A.V) İslam Alemi başta olmak üzere tüm dünyaya ve insanlığa barış, merhamet, hoşgörü olmak üzere pek çok iyi duygu ve davranışının en güzel ve kalıcı örneklerini gösterdi, bizlere en kutsal mirası bıraktı. Peygamber Efendimizin rehberliğinde tüm dünya coğrafyası ve insanlık fikri, ahlaki olarak en büyük aydınlanmasını yaşamıştır. Aradan geçen yüzyıllara rağmen bugün de Peygamber Efendimizin yol göstericiliğinde, bizlere bıraktığı bu eşsiz emaneti korumanın manevi hissiyatını en kalbi şekilde yaşıyoruz.

BOL BOL DUA EDELİM

Peygamber Efendimizin hayat anlayışını ve güzel ahlakını örnek alarak bu mübarek kandilin anlamını en güzel şekilde idrak etmeliyiz. Ülkemizin ve milletimizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde mübarek geceleri birer fırsat olarak değerlendirip, af ile mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde bol bol dua edelim. Bu manevi gecenin, ruhlarımızın huzur bulmasına, feraha ermesine vesile olması dileklerimle başta Türk - İslam alemi olmak üzere tüm  hemşehrilerimin Mevlid Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mevlid Kandilimiz mübarek olsun” dedi.