Vali Hüseyin Avni Coş’un Kurban Bayramı Mesajı

     Mübarek Kurban Bayramı’nı bu yıl Milletçe büyük bir ümit ve heyecanla idrak ediyoruz. Ülkemizin acıdan, kederden sıkıntıdan uzak, huzur içinde bir Bayram geçirmesini temenni  ediyorum.

Kutlama Mesajı 11.09.2016, 19:17
Vali Hüseyin Avni Coş’un Kurban Bayramı Mesajı    Millet olarak acımız ne kadar büyük olsa da birlik ve beraberliğimize kast eden hain terör saldırıları, mücadele kararlılığımızı daha da artırmaktadır. İnanıyorum ki, Aziz Milletimiz Kahraman Şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatacak, onların eşsiz fedakârlıklarını daima şükranla anacaktır.  Elbette bu zor günler geride kalacak, Allah’ın yardımıyla yaşadığımız sıkıntılar son bulacak, huzur, sükûn ve refahımızı daha da artıracağız. Ancak daha ağır bedeller ödememek için bayramın sağladığı dostluk, kardeşlik ikliminden de yararlanılmalı, her türlü fitne, fesat ve tuzağın farkında olmalıyız. Basiret ve feraseti elden bırakmamalıyız. Kardeşlik duvarımızda gedikler açılmasına asla izin vermemeliyiz.
    Bayramlar sevgi, saygı ve kardeşlik duygularımızın en canlı şekilde tezahür ettiği; toplumsal barışın ve huzurun pekiştiği, sorunlar bulunsa da yüzlerin güldüğü ve herkesin ortak duygularda birleştiği Mübarek günlerdir. Bayramlar, kucaklaşma ve kenetlenme günleridir. İhtiyacı olanlara, yokluk içinde bulunanlara sahip çıkma, yardım eli uzatma günleridir. Vatandaşlarımızın bu şuurla, Bayram günlerini maneviyatına uygun şekilde değerlendireceğine gönülden inanıyorum.
    Darbe girişimi ve terör saldırıları yoluyla Milli birlik ve bütünlüğümüze yönelen hain tehdit ve tehlikelerin farkında olarak, inanç, azim ve heyecanımızı koruyarak sorunlarımıza, kaygı ve vehimlere kapılarak değil; büyütmeden, konuşarak, tartışarak, birbirimizi anlayarak, dinleyerek hep birlikte çözüm üreteceğiz. Sıkıntılarımızı birlik, beraberlik ve dayanışma içinde aşacağız. Tarih boyunca itinayla koruduğumuz birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz Milletimizi hep güçlü kılacaktır. Milletimizin birliğini, dirliğini bozmak isteyenler, dün olduğu gibi bugün de, yani hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. 
    Bu Mübarek günlerde Şehitlerimizi, Gazilerimizi, şükranla anıyoruz. Unutmayalım ki, böyle büyük güçlü bir ülkede hür yaşayabiliyorsak bunu onlara borçluyuz. Şehitlerimizin aileleri ve Gazilerimiz hepimize emanettir. Onlar en değerli varlıklarını bu vatan için feda etmişlerdir. Milletimizin gözbebeği olan şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi baş tacı ederek, layık oldukları saygı ve sevgiyi her zaman göstermeliyiz. Bu bayramda da onların yanında olmalıyız. 
Saygıdeğer Sakaryalıların, bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri için, bayram süresince görevi başında olan güvenlik, sağlık, zabıta ve itfaiye personeli başta olmak üzere tüm görevli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 
Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için bütün vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları, daha dikkatli ve sorumlu davranmalarını temenni ve tavsiye ediyoruz. 
Kurban Bayramı, bütün Milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve daha çok huzur verecek, milli birlik ve beraberliğimizi, manevi dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir. Bu hissiyatla; bütün Sakaryalı Hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularla tebrik ediyor, Aziz Milletimize, İslam  lemine ve Tüm İnsanlığa huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
 
Yorumlar (0)
17
kapalı
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı