Öğretmenler Günü Mesajı yayınladı

 Ak Parti Hendek Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erci 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı yayınladı

Öğretmenler Günü Mesajı yayınladı

  Ak Parti Hendek Gençlik kolları Başkanı Muhammet ERCİ, öğretmenlerin tüm insanlığa yön verecek kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğini belirterek, ‘Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır’ dedi.
 Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri ‘’Öğretmenler Günü’’ olarak kutlanmaktadır. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. 
  Öğretmenlerimiz, en zor şartlarda dahi geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın eğitiminin yanı sıra Anadolu'nun en ücra köşesindeki insanlarımıza ulaşarak, fedakârlığın en büyüğünü göstermişlerdir. Eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyerek, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayretini göstermişlerdir.  Hz. Ali, öğretmenliğin paha biçilmez değerini en kısa ve etkili biçimde, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyerek ifade etmektedir. 
  Bir insan yetiştirme sanatı olan öğretmenlik mesleği zaman zaman ülkemizin ekonomik koşullarından olumsuz etkilense de önemini ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmemiştir. Kişilerin bireysel gelişimini sağlamanın yanı sıra, insanlığın gelişimine katkıda bulunacak üretici bireylerin yetiştirilmesi gibi onurlu bir görevi yerine getiriyorsunuz. Çocuk ve gençlerimizin yarınlara hazırlanması gibi güç ancak, o ölçüde anlamlı bir görevi yüklenen sizler, ülkenizin geleceğinin kurulmasında yadsınamaz bir rol oynamaktasınız. 
  Bizler de öğretmenlerimize duyduğumuz borcun, tıpkı vatan borcu gibi, insanlık borcu gibi ömür boyu taşınacak ve hiçbir şekilde ödenmeyecek bir manevi yükümlülük olduğunu biliyoruz. 
Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyor, başarılarının 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER