Aday Sofu Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Cumhur İttifakı Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Regaip Kandili Dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajı şöyledir...

Kutlama Mesajı 07.03.2019, 11:58
Aday Sofu Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Kandiller sevgi ve hoşgörünün gelişmesine vesile olan manevi duyguların yoğunlaştığı özel gecelerdir. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir. Bu nedenle, bu kandil günleri, bizlere Allah(c.c) ile olan bağımızı yeniden gözden geçirme ve bu manevi iklimden yararlanmak için büyük fırsatlar sunmaktadır. Müslümanlar her zaman şefkatli, merhametli ve affedici olmalıdır. Mübarek gün ve geceler insanlara unutulan iyi davranışları hatırlatır. 


İştirak edeceğimiz bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.


Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin Regaip Kandilini kutluyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum"
 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu