SEDAŞ, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde, kesintisiz ve güvenli elektrik arzının sürdürülebilmesi için arıza onarım faaliyetlerine ve temel ihtiyaçların karşılanması için yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

 Depremin meydana geldiği günden itibaren süratle destek ekiplerini oluşturan SEDAŞ, enerji ihtiyacına hızlı çözüm sunan jeneratörleri, elektrik ekipmanlarını ve İSG malzemeleri ile temel ihtiyaç yardım kolilerini depremzedelerin yaralarını sarmak için bölgeye sevk etti. Depremin ilk gününden itibaren gelişmeleri çok yakından takip ettiklerini belirten SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz, enerji arzının sağlanmasına ve depremzedelere yönelik yardım çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. 

İlk günden beri deprem bölgesinde yaraları sürüyor

Afetin açtığı yaraların sarılması için zorlu koşullar altında sürdürülen çalışmalar kapsamında bölge ihtiyaçlarının karşılanmasına tüm olanaklarla katkıda bulunduklarını belirten Odyakmaz “Depremin olduğu ilk günden itibaren başta AFAD olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile tam koordinasyon halinde deprem bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla 36 kişilik teknik donanımlı destek ekibimizi, 10 adet jeneratörün de yer aldığı 4 tır ve 15 aracımızı Hatay ve Adıyaman illerine ulaştırdık. Bu süre zarfında takviye ekiplerimizi de organize ederek çadır kentlerin enerjilendirilmesi, aydınlatmaların devreye alınması ve arıza onarım faaliyetlerinin yürütülmesi için toplamda 92 saha çalışanımızı bölgede dönüşümlü konuşlandırdı. Başlattığımız yardım kampanyaları ile topladığımız ayni yardımlarımız AFAD aracılığı ile bölgeye ulaştı. Saha çalışmalarında kullanılmak üzere elektrik ekipmanlarının ve İSG malzemelerinin de bölgeye sevk edilmesini sağladı” şeklinde konuştu. 

İlk günden beri deprem bölgesinde yaraları sürüyor

SEDAŞ Üst Yönetim ekibi olarak deprem bölgesini ziyaret eden Odyakmaz ve beraberindeki SEDAŞ Direktörleri, çalışmaları yerinde inceleyerek depremzede vatandaşların gereksinimlerine dönük yardım organizasyonlarını sürdürdüklerini açıkladı. Bu zor günleri ülke olarak kenetlenerek alabileceklerini sözlerine ekleyen Odyakmaz, depremin yaralının sarılmasında SEDAŞ Ailesinin üzerine düşeni kararlılıkla gerçekleştireceğiniz altını çizdi. 

İlk günden beri deprem bölgesinde yaraları sürüyor