'BAŞKAN BABAOĞLU BAYRAKTEPE’DE ŞEHİT AİLELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Hendek Belediyesi tarafından, Sarıkamış Harekatı’nın 108’nci yıldönümünde şehitler onuruna yemek programı düzenledi. Düzenlenen programda şehit ailelerini ağırlayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm varlığımızla, vatana emanet ettikleri ailelerinin yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi. 

Hendek’te Şehit Aileleriyle Bir Araya gelindi…

BAYRAKTEPE SOSYAL TESİSLERİNDE

Hendek Belediyesi, Sarıkamış Harekatı’nın 108’nci yıldönümünde, şehit ailelerini yalnız bırakmadı. Bayraktepe Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, Hendek İlçe Müftüsü Murtaza Gür, Daire amirleri ve müdürleriyle aziz şehitlerin aileleri katıldı. Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayıp ardından aziz şehitler için kuran-ı kerim tilaveti yapıldı. İlçe müftüsü Murtaza Gür tarafından tüm aziz şehitlerin ruhları için dua edildi.

İLÇE BAŞKANI NAMLI: VESİLE OLANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN

Bugün burada bir araya gelmemize vesile olan herkese teşekkür ediyorum diyen MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, “Allah bu yüzümüzdeki tebessümleri, mutluluğu, kalplerimizdeki iman gücünü, o imanın vermiş olduğu sıcaklığı hiç bir zaman eksik etmesin. Geleceğimizin, gözümüzün aydınlığı olan yavrularımızı en güzel şekilde vatanını, milletini, devletini, seven istiklaline, istikbaline aşık, bayrağına aşık, karıncayı incitmeyen, zulmetmeyen devlet imkanlarıyla geldiği yerde devletine milletine yan bakmayan, hayırlı evlatlar olarak yetiştirmeyi bizlere de bizden sonraki kuşaklara da hayırlı evlat görmeyi nasip etsin. Böyle bir gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Vesile olan herkesten Allah razı olsun. Bu vatanın her karış toprağı için can veren canını feda etmeye hazır olan büyük Türk milletinin her ferdi bu milletin büyüklüğünü göstermektedir. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Hendek’te Şehit Aileleriyle Bir Araya gelindi…
BAŞKAN BABAOĞLU:  HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Yemekte şehit ailelerine hitap eden Başkan Babaoğlu, “22 Aralık 1914 Sarıkamış Harekatı’nın seneyi devriyesinde tüm aziz şehitlerimiz adına düzenlemiş olduğumuz programda protokolümüzle birlikte siz kıymetli şehit ailelerimizle bir aradayız. Bugün bu vatan topraklarında özgürce yaşıyorsak kahramanca savaşarak bu toprakları bizlere bırakan şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Vatan sevgisi imanın bir nüvesidir. Her fırsatta bunu söylüyor, buna inanıyoruz. O yüzden vatan için ölene şehit, o yüzden onlar ölüler değil, diriler. Bu topraklar ‘Ya gazi ol, ya şehit’ şiarıyla vatanı uğruna gözbebeklerini, kınalı kuzularını kaybetmeyi göze alan anaların yetiştirdiği evlatlar sayesinde vatan oldu. Sarıkamış, yüreği imanla ve vatan aşkıyla çarpanların, pervasız bir işgale gövdesini siper ettiği yerdir. Sarıkamış, Anadolu’nun dört bir yanından, Rumeli’den, Bağdat’tan, Şam’dan gelerek, dilleri ve renkleri farklı, davaları aynı olan bir milletin, verdiği eşsiz mücadelenin adıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bizlerde bulunduğumuz her fırsatta siz kıymetli şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Her zaman yanınızdayız. Bütün şehitlerimizi hayırla yad ediyorum. Mertebelerin en üstü olan şehitlik mertebesine ulaşmış olan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Cenab-ı Allah onların şefaatlerini yaşayan bizlerin üzerinden eksik etmesin” dedi.

Yemeğin ardından programa katılan şehit ailelerine Kuran-ı Kerim ve Ay yıldızlı Türk Bayrağı hediye edildi.  Protokolün şehit aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program son buldu. '

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bültenine

Editör: Hendek Haber