MEVLİD KANDİLİ DUALARLA İCRA EDİLDİ

Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in Alemleri şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandili Hendek’te çeşitli camilerde okunan Mevlid-i şerif ve yapılan dualar ile kutlandı. Mübarek gecede camilerde genci yaşlısı tüm vatandaşlar ellerin semaya açıp dua etti. Ayrıca camilerdeki program sonrası Hendek Belediyesi ekipleri tarafından vatandaşlara lokum ve gül suyu ikram edildi.

Hendek’te Mevlid Kandilinde Mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi

DUALAR EDİLDİ

Hendek’te Mevlid Kandili nedeniyle Hendek İlçe Müftülüğü tarafından bazı camilerde yatsı namazı öncesinde Mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi. Akşam namazı ile yatsı namazı arasında gerçekleştirilen mevlid programlarında cemaate Mevlid Kandilinin önemi anlatılarak nasıl ibadet edilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Hendek’te Mevlid Kandilinde Mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi

LOKUM VE GÜL SUYU İKRAM EDİLDİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ’da Hendek Merkezdeki Büyük Camide düzenlenen Kandil Programına katılarak burada cemaatle görüştü ve herkesin Mevlid Kandilini kutladı. Kılınan yatsı namazının ardından ise Bu mübarek gecede hürmetine Hendek Merkezde bulunan Yeni cami, Orta Cami, Büyük Cami ve Rasimpaşa Camileri başta olmak üzere Yeşilyurt, Çamlıca, Puna ve Eseler Kuba Camilerinde kandil programları sonrasında belediye ekipleri tarafından vatandaşlara cami çıkışında gül suyu ve lokum ikram edildi. Vatandaşlar, Mevlid Kandili dolayısıyla düzenlenen program nedeniyle Hendek İlçe Müftülüğüne ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na teşekkür ettiler.

Haber: Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Birimi Bülteni